i7 5820k ve GTX970 Render Sistem Tavsiyesi

İrfan Türkkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, video kurgu ve efekt işleri için kullanılacak bir sistem toplayacağım. Son dakikada i7 6700k yerine i7 5820k seçmem gerektiği bilgisine ulaştım. Ekran kartı olarak da GTX970 düşünüyorum. Bu doğrultuda 4.500 - 5.000 TL civarında bir sistem önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler, herkese iyi pazarlar.

Bütçeyi biraz daha artırabilirseniz;

Dosya Ekleri

• 20160307_133218.png
    20160307_133218.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 339
Bütçeyi biraz daha artırabilirseniz;

Öncelikle teşekkür ederim. Aslında bu kadar arttırabilirim ama şunu merak ediyorum. İlk önce kafamda i7 6700k - z170 sistem vardı ve onu 5.000tl civarına hallediyordum hatta soğutucum vs. daha kaliteli olabiliyordu. x99 için böyle bir bütçe artışına değer mi sizce? Render işlemlerinde nasıl bir fark yaratır fikrinizi almak isterim.

Öncelikle teşekkür ederim. Aslında bu kadar arttırabilirim ama şunu merak ediyorum. İlk önce kafamda i7 6700k - z170 sistem vardı ve onu 5.000tl civarına hallediyordum hatta soğutucum vs. daha kaliteli olabiliyordu. x99 için böyle bir bütçe artışına değer mi sizce? Render işlemlerinde nasıl bir fark yaratır fikrinizi almak isterim.
6700K'nın tek çekirdek performansı daha iyi olmasına karşın 5820K'nın çoklu çekirdek performansı daha öndedir. Render vb. işlemlerde çoklu çekirdek kullanıldığından kesinlikle X99 sistem tercih edilmeli. Üstelik ilerde 5960X gibi bir canavarı da sisteminize ekleme fırsatınız olur.

6700K'nın tek çekirdek performansı daha iyi olmasına karşın 5820K'nın çoklu çekirdek performansı daha öndedir. Render vb. işlemlerde çoklu çekirdek kullanıldığından kesinlikle X99 sistem tercih edilmeli. Üstelik ilerde 5960X gibi bir canavarı da sisteminize ekleme fırsatınız olur.
Anladım hocam teşekkür ederim. x99 daha mantıklı duruyor. Tavsiye ettiğin sistemin üzerinden gideceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı