İ7 5930K tabanlı sistem toplama

L00P

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağı :
XIGMATEK VECTOR S SERİSİ 80PLUS 1050W SİLVER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Anakart:
ASUS X99-A Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3200Mhz (O.C) Anakart - Vatan Bilgisayar

İşlemci:
Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.5GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci - Vatan Bilgisayar

Bellek:
Kingston 32GB (4x8GB) HyperX Predator DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram - Vatan Bilgisayar

SSD: ikisi arasında kararsızım

1- Kingston 240GB HyperX Predator PCIe X4 M.2 - MODÜL (1400MB Okuma / 1000MB Yazma) - Vatan Bilgisayar
2- Samsung 512GB 850 PRO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD - Vatan Bilgisayar

Soğutucu:

seçmedim hesaplı önerinizi beklerim.

Kasa:

Yine tecrübesizim seçemedim üst kısmında USB3 .0 lı modeller tercihim olur.

Ekran kartı, :

After Effect kullanılacak. PC de o yüzden Quadro kartlardan düşünüyoruz ancak çok pahalı GTX780, GTX690 model ekran kartları da ray tracing destekliyor diyorlar ama emin olamıyorum. Eğer öyleyse Quadro'ya hiç milyar bayılmaya gerek yok... After sitesinde desteklenen kartlar arasında bu GTX'ler var ama yinede birinin ağzından duymak istiyor insan... Keşke bilen biri çıksa...

Sistem nasıl olmuş ? Yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum...

Detay bonus bi soru daha size :
ASUS X99-A anakartı aldım diyelimki, detaylı overclockla uğraşacak biri değilim bu anakartın üzerinde bi tuş var 3 kademeli kolay overclock yapıyormuş. Onu sonuna kadar açtım
bu arada işlemci olarakta 5930K aldım diyelim,
bu otomatik overclockla kaç GHz'ye çıkarır işlemciyi mevcut hızı 3.5 galiba zaten bi 4.5 görür müyüm? Haydin bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı