i7 6700 - GTX 1070 Sistem toplama

750 w fazlasıyla yeterli sistemine sıvı soğutucuda takabilirsin, işlemcini OC yaparsan o sıvı soğutma çok işine yarayacak.

800-1000 W gereksiz. 750 watt 80+ güç kaynağı SLI için yeterli gelecektir. Tek 1070 için 500 watt yeterli gelir.

Arkadaşlar tek tek hepinize teşekkür ederim gerçekten :) peki i7 6700 için stok soğutucu yeterli midir? yoksa COOLER MASTER Hyper 212 EVO LGA2011/1366/1151/1150/1155/1156, Tüm AMD Soketler İşlemci soğutucusu - inventus bu soğutucuyu da sepetime ekleyeyim mi?
Ekleyebilirsin ne kadar para ayırdın soğutucu için sıvı alabilirsen daha çok iş yapar ama alamam dersen 1151 uyumlu kullanabilirsin.Birde başta topladığın sistemdeki işlemciyi kullanıcaksan o OC yapılmıyor sıvı soğutmayı almasanda olur yani onu kullanacaksan

Ekleyebilirsin ne kadar para ayırdın soğutucu için sıvı alabilirsen daha çok iş yapar ama alamam dersen 1151 uyumlu kullanabilirsin.Birde başta topladığın sistemdeki işlemciyi kullanıcaksan o OC yapılmıyor sıvı soğutmayı almasanda olur yani onu kullanacaksan

Evet OC yapmayacağım i7 6700 işlemci kullanacağım ki zaten onun içinden soğutucu çıkıyormuş ama ben yinede bu soğutucuyu alıyım mı yoksa i7 6700'ün kendi soğutucusu iyi mi? sıvı soğutucular çok pahalı 150 tl civarı bir para ayırdım soğutucu için hava soğutucu iş görmez mi bu işlemci için?

Evet OC yapmayacağım i7 6700 işlemci kullanacağım ki zaten onun içinden soğutucu çıkıyormuş ama ben yinede bu soğutucuyu alıyım mı yoksa i7 6700'ün kendi soğutucusu iyi mi? sıvı soğutucular çok pahalı 150 tl civarı bir para ayırdım soğutucu için hava soğutucu iş görmez mi bu işlemci için?
Kendi soğutucusunu kullanma bence diğer soğutucular daha sessiz oluyor performansı da daha iyi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı