i7 6700 Sistem ne kadar eder?

p01nt

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar,
Konu oluştururken ikinci el bölümünü aradım ama bulamadım.
Sorum başlıkta da yazan gibi bilgisayarımın ederi. Üniversiteye geçerken dizüstü tercihim olduğundan dolayı masaüstü bilgisayarımı satmayı düşünüyorum. Bilgisayarım tamamen sorunsuz çalışmaktadır ve bugüne kadar bir kere bile mavi ekran vermemiştir. Ve bilgisayarım 4 yıllıktır. Tek sorun ürünlerin kutusuz olması.

Özellikler.

Anakart: MSI B150M Bazooka.
İşlemci: Intel Core i7 6700.
Bellek: Kingston HyperX Savage 2x8 Dual kit 2133MHz CL13.
Ekran kartı: MSI GTX1070 GAMING X 8G.
Sabit disk: Western digital 1TB Caviar Blue 7200RPM.
SSD: Samsung 850 Evo 250GB 550/530.
Kasa: Thermaltake Core V31 650W 80+ Bronze PSU.
Monitör: BenQ XL2430T 144Hz Full HD.

Çevre birimleri.

Klavye: Razer BlackWidow Chroma.
Mouse: Razer Mamba Tournament Edition.
Mousepad: SteelSeries QCK heavy.

Monitör + ekipman + sistem dahil 6000 TL'ye satılabilir diye düşünüyorum, bu arada bilgisayarı komple satmak yerine parça parça satmayı da olumlu karşılıyor ve İstanbul'daysanız birkaç ay sonra elimdeki i5 7500 işlemciyi satıp Skylake veya Kabylake sınıfı bir i7'ye geçme gibi bir planım vardı, eğer sizin için de uygun ve o zamana kadar da sistem satılmazsa i7 6700 üzerine konuşabiliriz 🙂.

Monitör + ekipman + sistem dahil 6000 TL'ye satılabilir diye düşünüyorum, bu arada bilgisayarı komple satmak yerine parça parça satmayı da olumlu karşılıyor ve İstanbul'daysanız birkaç ay sonra elimdeki i5 7500 işlemciyi satıp Skylake veya Kabylake sınıfı bir i7'ye geçme gibi bir planım vardı, eğer sizin için de uygun ve o zamana kadar da sistem satılmazsa i7 6700 üzerine konuşabiliriz 🙂.
O kadar az mı eder ya? :( Ben en azından 7000 eder diye düşünüyordum. Şu an için İstanbul’da yaşamıyorum ama dediğim gibi üniversite için İstanbul’a yerleşeceğim. Tek tek satmaya pek olumlu bakmıyorum ancak bütün olarak satamazsam düşünebilirim.:)

O kadar az mı eder ya? :( Ben en azından 7000 eder diye düşünüyordum. Şu an için İstanbul’da yaşamıyorum ama dediğim gibi üniversite için İstanbul’a yerleşeceğim. Tek tek satmaya pek olumlu bakmıyorum ancak bütün olarak satamazsam düşünebilirim.:)

Belirtmiş olduğum fiyat bütün sistemin minimum ederi, piyasayı detaylı inceleyip daha da üst fiyatlardan ilan verebilirsiniz elbette 🙂.

Geri
Yukarı