i7 6700HQ GTX 960M sistem FPS düşüşü

Procon1337

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç yıldır bu bilgisayarı kulanıyorum ve artık canıma tak etti, sürekli bir yavaş tepki sorunu var. Sağ tıklıyorum 1 saniye bekletiyor, görev yöneticisinde sekme geçişi yapıyorum 1 saniye bekletiyor, masaüstünde bir nesneyi taşıyorum 1 saniye bekletiyor.
Oyunlarda CS1.6 (orijinal) dahil sürekli bir FPS düşüşü oluyor, diğer oyunlarda rakip ateş ediyor donuyor, bir yerde bomba patlıyor donuyor, müzik açıp oyuna giriyorum mouse kasa kasa ilerliyor, çatışma anında da aynı şeyler oluyor nişan alamıyorum ama çok nadiren yılda iki kez kadar bu sorun olmuyor ve muhteşem bir deneyim yaşayabiliyorum. Yardımcı olunuz.
Bilgisayar özellikleri:
Monster Abra A5 v7.1.
i7 6700HQ işlemci.
GTX960M 4 GB (2 versiyonu var) ekran kartı.
2x8GB 1600MHz DDR3 RAM.
360GB Intel SSD + 1TB 7200RPM HDD (sistem ve oyunlar SSD üzerinde.)
Sistemde sıcaklıklarla alakalı bir sorun bulunmuyor, %100 CPU load olmadıkça 90 derecelere gelmiyor, oyunlarda genellikle 72-75 derece işlemci ve 75-80 derece ekran kartı sıcaklığı oluyor. Her zaman prizde kullanıyorum, 165Hz bir monitör bağlı, notebookun kendi ekranı devre dışı.
Not: Oyunlara girerken Kaspersky dahil her türlü arka plan işlemini devre dışı bırakarak giriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop yemek çoğunlukla RAM belleğinin dolması veya harddisk kullanımının yüksek seviyelere gelmesiyle kaynaklanır. Ama senin sistemde bu sorun olacağını sanmıyorum tavsiyem işlemci macunu değiştirip laptop fanını yenilemen veya temizlemen iyi olur + sorun yazılımsalda olabilir yaptığın Update'ler sistemi yavaşlatmış olabilir veya sistem ve ekran kartı güncellemesi yapmadıysanda sistem yavaş çalışıyor olabilir.

Drop yemek çoğunlukla RAM belleğinin dolması veya harddisk kullanımının yüksek seviyelere gelmesiyle kaynaklanır. Ama senin sistemde bu sorun olacağını sanmıyorum tavsiyem işlemci macunu değiştirip laptop fanını yenilemen veya temizlemen iyi olur + sorun yazılımsalda olabilir yaptığın Update'ler sistemi yavaşlatmış olabilir veya sistem ve ekran kartı güncellemesi yapmadıysanda sistem yavaş çalışıyor olabilir.
Teşekkür ederim, benim de tahminim yazılımsal olduğu ancak aldığımdan beri 4 kez falan format yemiştir, hiçbir seferinde çözülmedi sorun maalesef.
Genellikle en sorunsuz sürümlerini kullanıyorum tüm yazılımların.

Yeni konular

Geri
Yukarı