i7 6700K Ani Isı Artışı Sorunu

Technomaniak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim şöyle bir sorum olacak herhangi bir program açtığımda ya da bazen arka planda çalışan bir uygulama işlem yaptığında işlemcinin sıcaklıkları 35c'den 45-46c derecelere çıkıyor ama sadece 1-2 saniyelik yükselme olup sonra tekrar eski haline dönüyor ayrıca frekans hızlarıda 0.80 GHz'den 3.99 GHz'e yükseliyor işte tam da böyle olunca yani frekanslar artınca ısıda anlık olarak dediğim seviyelere çıkıp iniyor. Fan hızlanıp yavaşlıyor. Sizce bu normal mi yoksa bir sıkıntı mı var? Termal macunu yeni değiştirdim değiştirmeden önce de böyleydi fanı da tam oturttum sizce böyle olması normal mi?
Bunlar da ekran görüntüleri;
  • Bu Normal Sıcaklıkları
1.jpg

• Bu da Ani Artış Olan Sıcaklıklar
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Skylake serisindeki voltaj kontrol ünitesinin çalışma sistemi diğer işlemci ailelerine göre farklı.
Performans açısından voltaj ve frekansı tepe değere yükseltiyor ve haliyle soğutucu da düşük devirde olduğu için anlık sıcaklıklar yükseliyor. Bende de aynı durum mevcut, korkulacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı