i7 6700k tabanlı sistem toplama

Asus Gamer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistemi alıcam inşallah. Eğer eksiği falan varsa söyler misiniz? Monitörden pek anlamadığım için seçtim öylesine. Oyun ağırlıklı olacak sistem.

Screenshot_2016-08-11-13-44-39.png

Oyun için 6700 ü cidden overclock etmenize gerek olacak mı?
Bence olmayacak ordan ve anakarttan kısacağınız bütçeyle ssd ve monitöre yüklenebilirsiniz.

Z serisi anakart alarak overclock işlemine zemin hazırlıyorsunuz. İşlemcideki K ibaresi ise işlemcinin kilitsiz yani bu overclock işlemine müsade ettiğini belirtiyor. overclock dediğimiz de kabaca hız aşırma yani işlemcinin normal çalışma frekansına (GHz) müdahele edip daha yüksek frekansta çalışmaya zorlamak demek. Oyunlar işlemciden ziyade ekran kartına yüklendiği için oyuncular işlemciye yüklenmezler. Ben bütçenize bakarak 6.500 lira verip i5 li sistem toplayın önerisinde bulunmadım. Ama bu işler beni ilgilendirmez kurcalamam derseniz işlemciyi i5 6600 serisine anakartı da H170 serisine veya biraz daha uygun fiyatlı z170 serisine (msi gaming m3, tomahawk) çekebilirsiniz. i7 istiyorum bütçe sıkıntısı yok dersenizde anakart için aynı şeyi önerip i7 6700 normal seriyi öneririm kar kardır diyorum. ;) Ama SSD yi mutlaka artırın 120 çok az kalmış.

Çok fazla oynadığınız oyun yoksa MMO oyunları oynuyorsanız yoğunlukla ben ssd'nin yeterli düzeyde olduğu görüşündeyim.

Birde Ekran kartı + işlemciye 3240 lira civarı bir para vereceksiniz, eğer fatura sizin için şart değilse ve 3400 lira verebilecekseniz elimde fazlalık olarak asus rog strix gtx 1080 8 gb ve i7 6700k işlemci var ikisini 3400 e bırakarak upgrade konusunda yardımcı olabilirim

Benim tavsiyem madem bu kadar kalite sistem alıyorsun ssd yi neden 240 almiyorsun. Bir sürü oyun kuracagıni dusunuyorum. 240 al. Eksigin yok gibi cepten yazmasam anakartini arastirirdim ancak iyi gibi duruyor. Ramlar uyumluysa çok iyi bi sistem şuan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı