i7 6700K ve 1050 Ti Sistem CS:GO Takılma Sorunu

batuhanbagatur

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar diliyorum, konuya şöyle bir giriş yapayım www.inventus.com.tr adresinden bir sistem topladım, sistem özellikleri şöyle;
  • MSİ Z270M MORTAR Anakart
  • İ7 7700K İşlemci
  • GİGABYTE 1050ti g1 gaming ekran kartı
  • 8 GB 2400 MHz kingston RAM
  • 120GB Hyperx SSD
  • 650W corsair vs 80 power
  • Noctua u14-s soğutucu
Sistem saçma olmuş diyenler için bu sistem CS GO için kurulmuştur. CS:GO CPUoyunu olduğu için böyle bir sistem topladım.

Soruna gelince CS GO veya diğer oyunlar içinde geçerli olan mouseyi sağa sola hareket ettirince ekranda titreme yürürken falan da oluyor ve görüntüde bozulma oluşuyor, bazen de anlık 0.5 saliselik takılmalar oluyor, ekran kartı boşta 60 derecede çalışıyor. Daha önce Vatandan daha iyi bir sistem toplamıştım aynı sorun o sistemde de vardı voltaj sorundur diye düşündüm elektrikçi çağırdım baktırdım 230W geliyor hattan, elektrik değil prizleri değiştim, modemi değiştim, internet sağlayacısını değiştirdim hala çözülmedi sizce sorun nedir. Yardım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ilk olarak konu başlığı yanlış bunu belirtmek isterim.
Sisteminiz güzel ancak o bilgisayara en az 1070 yakışırdı açıkçası..
Farklı çözünürlükte denediniz mi ?
Kasadan ekrana giden kabloyu oynatmayı bir deneyin eğer yedeği varsa yedeğiyle deneyin.
Aynı sorunu bir arkadaşım yaşamıştı ve sorun ekrana giden kabloda kırılma meydana gelmiş.
Kabloyu değiştirince sorun düzeldi. Denemekte fayda var.

Hocam bilgisayarcı arkadaşta baktı fakat anlayamadı sorunu galiba anakarttan sistemi iade etmeyi düşünüyorum

tes1.png

Sorununuz anakarttan olmayabilir bende csgo oynuyorum bende de oluyodu bu kırılmalar fps yi 60 a sabitlemeyi deneyin birde csgo görüntü ayarlarından hareket izini, dikey eşitlemeyi ve FXAA keskinliği yumuşatma modunu açmayı deneyin işe yaramazsa son olarak geforce experience programını kullanarak optimum ayarlarda bi daha gözlemleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı