i7-6700K ve GTX 970 Sistemde FPS Düşüşü Sorunu

Mami03

Hectopat
Daha fazla  
Bütün oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum, daha yeni başladı. Bundan önce 1 sene boyunca yememiştim fakat artık sürekli yiyorum. Test için MSI AfterBurner kullanıyorum, mesela GTA 5'te işlemci %72'ye kadar çıkıyor ve ekran kartı %25'e kadar düşüyor, bu arada FPS düşüşü yaşıyorum.
  • i7-6700K İşlemci
  • GTX 970 Ekran Kartı
  • MSI Z170 Gaming 5 Anakart
  • 700W Güç Kaynağı
  • G-Skill 2800MHz 16GB Bellek

IMG_6516.jpg
IMG_6517.jpg
IMG_6518.jpg
IMG_6519.jpg
IMG_6520.jpg
IMG_6521.jpg

IMG_6522.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sende darboğaz var oyunlarda olduğunca en sonda oyna oyunları gene darboğaz olur ama daha az olur en kısa sürede işlemci değiştir bana kalırsa

Cevabınız için teşekkür ederim fakat sistem açıldıktan 20-30 dk sonra ciddi şekilde yavaşlamaya başlıyor ve düşük grafikli oyunlarda bile gecikmeler ve kasmalar oluyor genellikle internet bağlantılı oyun oynadığım için bu sorun büyük bir farkla hissediliyor sebebi darboğazmıdır ?

@meddler ben size demedim yukarda arkadaş i3 6100 ile gtx 1060 kullanıyor ona söyledim. Sizde darboğaz yok fakat belki harddiskinizde sorun olabilir. Harddiskin testleri vardı onu yapabilirsiniz. İnternette nasıl yapılacağını gösteriyorlardı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı