i7 6700k vs i5 6500 Sistem

eroleriskin55

Hectopat
Düşünüyorum ki:

1. Sistem;

İşlemci:i7 6700k
Anakart:MSI z170a tomahawk
Bellek: team 3000 MHz soğutuculu özel O.C bellekler(teknobiyotikte gördüm akıllı PC'de karşıma çıktı 330 TL gibi makul bir fiyata sahipti.)
Ekran kartı: yaza kadar idare ederim diye düşünüyorum. (HD 530 ile)(anlaşılan vakit CS:GO ve dizi izlemekle geçicek.)
SSD: galax gamer 250GB
HDD: WD blue 1TB 7200 RPM
PSU:aerocool kcas 600w 80+
Kasa var.

Ya da;

İşlemci:i5 6500
Anakart:H110m Pro-Vd
Bellek: aynı olur ileriye dönüklük açısından. (MHz düşükte kullanırım 300 TL mâkul bir fiyat.
Ekran kartı:rx 480

Diğerleri aynı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 2. sistemin anakartını az bi daha kaliteli yapıp onu almalısın. Eksen bilgisayar dan toplamayı demedin mi ? Sabit dolar kuru ile daha ucuz fiyata gelebilir.

1. sistemi alırsan uzun vadede sadece ekran kartı takarsın ve değiştirirsin. 2. sistemi işlemcisi i3 ekran kartını RX460 olacak şekilde alırsan hem AMD hemde intelin yeni soket anakart ve işlemcilerle değiştirebilecek şekilde alırsın. Ben ikincisini işlemci i3 ekran kartı RX460 olacak şekilde kalan parayı yeni soket anakart ve işlemciler çıktığında eldekilerle değiştirecek şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Sistemi güncel tutmakta yarar var.

Düşünüyorum ki:

1. Sistem;

İşlemci:i7 6700k
Anakart:MSI z170a tomahawk
Bellek: team 3000 MHz soğutuculu özel O.C bellekler(teknobiyotikte gördüm akıllı PC'de karşıma çıktı 330 TL gibi makul bir fiyata sahipti.)
Ekran kartı: yaza kadar idare ederim diye düşünüyorum. (HD 530 ile)(anlaşılan vakit CS:GO ve dizi izlemekle geçicek.)
SSD: galax gamer 250GB
HDD: WD blue 1TB 7200 RPM
PSU:aerocool kcas 600w 80+
Kasa var.

Ya da;

İşlemci:i5 6500
Anakart:H110m Pro-Vd
Bellek: aynı olur ileriye dönüklük açısından. (MHz düşükte kullanırım 300 TL mâkul bir fiyat.
Ekran kartı:rx 480

Diğerleri aynı. Sizce ne yapmalıyım?

HORT!
Kusura bakmayın ama iki sistemde çöp. Bütçenizi söyleyin biz toplıyalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı