i7 7500U Oyunlarda FPS Düşüşü

Beyler FPS drop 3 aydır yasıyorum. Laptop özellikleri;
  • i7 7500U
  • GTX 940Mx
  • 8 GB RAM
Cozumunu bılen yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Oyunlar orijinal mi?
  • Harici ekran kartı ile mi başlatıyorsun oyunları?
  • Ekran kartı sürücüsü güncel mi?

Ne kadar 7500U + 8GB ram olsa da ekran kartı çok kötü. Ya ömrünü yitiriyor , ya da ısınmadan sorun yaşıyorsun.

Merhaba. Aynı sorunu yaşıyorum. Çözüm bulabildin mi Ok4n_Coskun ?

FPS droptan kastettigin nedir tam olarak? Oyunlar eskiden calistiklari fps de calismiyorlar mi? Yoksa eskisi gibi baslayip sonradan FPS dusuyor mu?
Eger 2. durum ise sicaklik degerleri arttigi icin thermal throttling yapiyor olabilir islemci. Kontrol ettin mi bu degerleri?

Sorununuz harici ekran kartının devreye girmemesi olabilir. Nvidia kontrol panelinden nvidia kartını birincil olarak ayarlayabilirsin.

Diğer bir ihtimal cihazında çok programın arka planda çalışması ve zaten güçsüz olan işlemciyi aşırı yorması. Bunun için ise durum çubuğuna sağ tıklayıp (ctrl+alt+del de olur) görev yöneticisini açın ve "başlangıç" kısmından gereksiz programların açılmasını engelleyin (ör. steam, discord) veya tamamen kaldırın.

Yine olmadıysa denetim masasından güç ayarlarını performansa ayarlayın. Gelişmiş ayarlardan maksimum işlemci gücünü %100'e çekin. BIOS' tan işlemci hyperthread'in açık olduğundan emin olun.

Fanın altının açık olduğundan da emin olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…