i7-7700 sistem donuyor ve ses aniden takılıyor

Veli Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir (6 yıl) temizlemediğim bilgisayarımı temizledikten sonra termal macunlarını değiştim. Isı değerleri bayağı düştü her şey normal gözüküyor fakat masaüstünde ve oyunlarda takılma yapıp ses çıkartıyor. Örnek videoyu bıraktım yardımcı olursanız çok sevinirim. Görev Yöneticisi'nden takılma yaptığı anlarda CPU ve GPU değerleri ani yükselmeler görüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1652033958595.png
    1652033958595.png
    206 KB · Görüntüleme: 38
Hocam FurMark'ı başka diske kurup dener misin?

Dediğiniz gibi yaptım fakat sorun devam ediyor. FurMark test ekranında ekran kartının %6 güç çektiğini gördüm FPS 6-7 aşırı takılma ve donma var. Isı değerleri her şey normal gözüküyor format sizce bir çözüm olabilir mi ona göre yedek alıp format atmayı düşünüyorum.

Dediğiniz gibi yaptım fakat sorun devam ediyor. FurMark test ekranında ekran kartının %6 güç çektiğini gördüm FPS 6-7 aşırı takılma ve donma var. Isı değerleri her şey normal gözüküyor format sizce bir çözüm olabilir mi ona göre yedek alıp format atmayı düşünüyorum.

Hocam deneme yanılma ile bulucaksın:)

Hocam internette benimle aynı ekran kartının boştayken FurMark üzerinden güç tüketimine baktığımda %20-25 arasında alıyorlar benim %6 çok düşük geldi ben en iyisi temiz format atayım teşekkürler ilgilendiğin için.

unknown.png

FurMark testinde mem yazan kısımdaki değer çok düşük geldi 405MHz. Aynı kartın internetteki FurMark testlerinde 4000MHz aldığını görüyorum sorun PSU da olabilir mi?
PSU 300W ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı