i7 7700 ve GTX 1050 sistem toplama

beratburakkara

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce hiç sistem toplamadım, ilk kez toplayacağım. Bütçeme ve gelecek planlarıma uygun olarak şöyle bir sistem topladım. Çeşitli tavsiyeler sayesinde tabi.
Siz sormadan ben söyleyeyim ki boşuna kafanız şişmesin;
Bu anakartı seçmemin sebebi ileride RAM'i 64'e kadar artırmayı düşünüyorum.
Bu ekran kartını seçme sebebim ise, şimdilik bu beni idare etsin, 1-2 seneye para biriktirip 1080 veya TI almayı düşünüyorum.
Bu işlemciyi seçmemin sebebi ise bir daha işlemciyle uğraşmayayım; ekran kartını yükseltip, RAM'i artırayım rahatıma bakayım.
Bu kasayı seçmemin sebebi ise kendinden 650W Power'ı olması.

Bu sistem parçaları arasında uyumsuzluk olur mu? Çok bilgim yok ama darboğaz vs. oluyormuş sanırım.
Bazı anakartlar bazı kasalarla, ekran kartı RAM vs. uyumsuzluğu olabiliyormuş. Bu sistemde böyle bir sıkıntı olur mu?
Bir de bu işlemci için soğutucu almalı mıyım? Soğutucu almadan kullanabilir miyim? Almam gerekiyorsa nacizane bütçe dostu bir soğutucu önerir misiniz? :)
Yardımlarınız için şimdiden hepinize çok teşekkürler.

Sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Işlemci olarak Ryzen 7 1700 veya Ryzen 7 1700X al i7 7700'e göre daha performanslıdırlar. Anakart olarak Ryzen alırsan MSI X370 Gaming Pro Carbon alabilirsin. RAM desteği 64 GB bu anakartın da. Kasa ile güç kaynağını ayrı alsan daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı