i7 7700 ve GTX 1050 Ti Performans Sorunu

Vicente14

Kilopat
  • Ekran kartı: (MSI) NVIDIA GTX 1050 TI 4GB
  • İşlemci: Intel Core i7 7700 3.60 GHz
  • RAM: 16 GB RAM
  • Anakart: MSI H110M PRO-VD
  • PSU: Dark Force High Power 600 Watt
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit
  • HDD: 1 TB
  • SDD: Yok
Ben bilgisayarı alalı 6-7 ay oldu. Oyunlardaki performansı dışında bir problemim yok. Ancak neredeyse hiçbir oyunda istediğim performansı alamıyorum. İnternette bakıyorum ekran kartı benle aynı işlemcisi i3/i5 olan adamlar aynı oyunda benim 2 katım FPS alıyor oyundan. Üstelik sistem gereksinimlerim uyduğu halde. BF1'de orta/düşük ayarlarda, GTA V'de orta ayarlarda -ki yüksek/ultra'da oynatması gerekiyor-, FIFA 18'de orta ayarlarda (sistemim ultra ayarlara yetiği ve FIFA'nın da çok iyi bir sistem istemediği halde) kasıyor. GTA'da fareyi oynattığımda yani etrafa bakerken takılarak ekran hareket ediyor, arabada hızlanınca da aynı şekilde takılarak oynuyorum. BF1'de bazı bölümlerde ekranı hareket ettirdikçe GTA'da olduğu gibi takıla takıla hareket ediyor. FIFA'da ise ortada da, yüksekte de, ultrada da aynı kasma var. Her oyuncuların yaptığı her top kontrolünde sanki FPS atlıyormuş gibi oluyor. Önceden açtığım konuda Zalman ZM300-LE 300 watt PSU'm vardı, sorunun PSU'dan kaynaklandığını söylediler. Dark Force High Power 600 watt taktım ama çok az performansım yükseldi ama hiç bir oyunda düzelmedi.

Denediğim çözümler:
  • NVIDIA ve tüm sürücüleri güncelledim. (Ayrıca Nvidia'nın eski sürümlerini de denedim)
  • Format attım.
  • Teknik servise verdim. (Bilgisayarı alalı 2 ay olduğu halde içini temizlediler, bakımını yaptılar.)
  • NVIDIA grafik ayarlarından yüzlerce ayar denedim.
  • Oyuna update yaptım.
  • Eski PSU'nun( Zalman 300w ZM300-LE ) watt'ının düşük olduğunu söyledikleri için daha fazla watt'lı bir PSU taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı