i7 7700 vs AMD R5 3600X

Grappa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda ben i5 7500 işlemci kullanıyorum.

Hangi işlemciye geçme konusunda kararsızım.

Sadece ve sadece oyun için PC kullanıyorum ve sistemimi güncellemek istiyorum. Bir çok yerde AMD işlemci NVIDIA ekran kartı kullanın tezi var oyun PC'leri için.

7700'e yükseltmek mi yoksa 3600X'e geçmek mi anakart değiştirip yoksa daha farklı bir şey yapmak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1611417647863.png

Gaming bir bilgisayarsa veya O.C düşünüyorsan ya da yapıyorsan 3600 kıyaslanamaz bile

bak ben 3600 x i görmedim bile koyduğum kıyaslama 3600

3600x tray işlemci al güvenilir bir yerden üstüne de
tak geç düşünme bile

(cooler tercih meselesi değiştirebilirsin ama stok soğutucu 3600 ler için çok işe yaramıyor şimdiden uyarıyım )

Arkadaşlar şu anda ben i5 7500 işlemci kullanıyorum.

Hangi işlemciye geçme konusunda kararsızım.

Sadece ve sadece oyun için PC kullanıyorum ve sistemimi güncellemek istiyorum. Bir çok yerde AMD işlemci NVIDIA ekran kartı kullanın tezi var oyun Pc'leri için.

7700'e yükseltmek mi yoksa 3600X'e geçmek mi anakart değiştirip yoksa daha farklı bir şey yapmak mı?

Tek diyeceğim 7700'e yükseltmen para kaybından başka bir şey olmaz. Elindeki diğer bileşenleri bilmediğimden bunun haricinde bir şey yazamıyorum maalesef. Ekran kartın kötüyse 3600X yerine yeni nesil orta seviye bir işlemciye geçip oradan ayırdığın para ile ekran kartını yükseltme de yapabilirsin Ryzen demek yüksek performans için yüksek frekansta Dual Channel RAM kullanman gerek demek. Sistem bileşenlerinizi ve ayırdığınız bütçeyi yazarsanız forumdaki arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.

Bak ben 3600 X i görmedim bile koyduğum kıyaslama 3600.

3600X tray işlemci al güvenilir bir yerden üstüne de.
Tak geç düşünme bile.

(Cooler tercih meselesi değiştirebilirsin ama stok soğutucu 3600'ler için çok işe yaramıyor şimdiden uyarıyım )

Arkadaş halihazırda Intel kullanıcısı bu işlemciyi al geç demeniz için arkadaşın elinde en az AM4 400 serisi bir anakart olması lazım onu da geçtim 600 TL'lik konuyla alakası olmayan soğutucu öneriyorsunuz, elindeki RAM'lerin en az 3000 MHz olması lazım elindeki ekran kartının bu işlemci için yetiyor olması lazım. Farzı misal tutupta 1050 ekran kartı 2400 MHz RAM için bu işlemci alınmaz aldırtılmaz. Tüm bilgilere sahip değiliz gereksiz yükseltme yaptırtmak arkadaşa faydadan çok zarar olur.

Son düzenleme:
Tek diyeceğim 7700'e yükseltmen para kaybından başka bir şey olmaz. Elindeki diğer bileşenleri bilmediğimden bunun haricinde bir şey yazamıyorum maalesef. Ekran kartın kötüyse 3600X yerine yeni nesil orta seviye bir işlemciye geçip oradan ayırdığın para ile ekran kartını yükseltme de yapabilirsin Ryzen demek yüksek performans için yüksek frekansta Dual Channel RAM kullanman gerek demek. Sistem bileşenlerinizi ve ayırdığınız bütçeyi yazarsanız forumdaki arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.

Arkadaş halihazırda Intel kullanıcısı bu işlemciyi al geç demeniz için arkadaşın elinde en az AM4 400 serisi bir anakart olması lazım onu da geçtim 600 TL'lik konuyla alakası olmayan soğutucu öneriyorsunuz, elindeki RAM'lerin en az 3000 MHz olması lazım elindeki ekran kartının bu işlemci için yetiyor olması lazım. Farzı misal tutupta 1050 ekran kartı 2400 MHz RAM için bu işlemci alınmaz aldırtılmaz. Tüm bilgilere sahip değiliz gereksiz yükseltme yaptırtmak arkadaşa faydadan çok zarar olur.

Şu anda i5 7500'ü 1050ti ekran kartıyla kullanıyorum. Ekran kartı olarak 1070ti'ye çıkmayı planlıyorum ve birde ramlerim 8x2 =16GB Dual Kit fakat 2400MHZ hızlarında. Eğerki onlarıda kesin olarak minimum 3000MHZ yapmanız gerekiyor diyorsanız onlarıda değişeceğim.

Şu anda i5 7500'ü 1050 Ti ekran kartıyla kullanıyorum. Ekran kartı olarak 1070 Ti'ye çıkmayı planlıyorum ve bir de RAM'lerim 8x2 =16 GB Dual kit fakat 2400MHz hızlarında. Eğer ki onları da kesin olarak minimum 3000MHz yapmanız gerekiyor diyorsanız onları da değişeceğim.

1070 Ti ekran kartına ne kadar bütçe ayırdınız bir de 2. el mi? 0 ise o bütçeyle yeni nesil ekran kartı almak bence daha mantıklı RAM için de Ryzen işlemciye geçicekseniz performans için kesin olarak değişmeniz gerekir bütçenize uygun Dual Channel 3600MHz almaya çalışın alamazsanız 3200 yeterli olur. Şu an için elinizdeki sistemi bozmadan satıp mevcut bütçenizin üzerine ekleyip yeni bir sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana.

1070 Ti ekran kartına ne kadar bütçe ayırdınız bir de 2. el mi? 0 ise o bütçeyle yeni nesil ekran kartı almak bence daha mantıklı RAM için de Ryzen işlemciye geçicekseniz performans için kesin olarak değişmeniz gerekir bütçenize uygun Dual Channel 3600MHz almaya çalışın alamazsanız 3200 yeterli olur. Şu an için elinizdeki sistemi bozmadan satıp mevcut bütçenizin üzerine ekleyip yeni bir sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana.
2.el düşünüyorum 1070ti'yi. Güzel bi tane buldum. Sistemi 2.el sitelere geçen hafta koymuştum. Acaba işlemci + ekran kartını değiştirsemde olurmuydu diyordum ama ram'de işin içine katınca kasa olarak satsam daha yararlı olacak gibi bana.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı