i7-7700HQ laptop ile Twitch yayını kasıyor

twitch_vacbatu

Centipat
Arkadaşlar 10 Mpbs upload hızım var. Bilgisayarım;
  • i7-7700HQ
  • GTX 1080
  • 32 GB RAM
Yayını 720p 60 FPS açıyorum bitrate de 6000 veriyorum. Ona rağmen yayın sanki 30 FPS veriyorum gibi kasıyor. Benim oynadıgım oyun çok akıcı ancak yayın hiç akıcı değil.

O işlemci ile 60 FPS vermeniz zor. 30 FPS'de vermenizi öneririm.

Fakat ben işlemcimin kötü olmadığını düşünüyorum.Çünkü yayıncılarda bu işlemciyle yayın yapıyor ve akıcı hatta i5 le bile akıcı yayın yapanlar görmüştüm

Codec olarak NVIDIA codec deneyebilir misiniz? Ayrıca upload hızınızı yurtdışı serverlarında test ederseniz daha net bir değer yakalayabilirsiniz.

Fakat ben işlemcimin kötü olmadığını düşünüyorum.Çünkü yayıncılarda bu işlemciyle yayın yapıyor ve akıcı hatta i5 le bile akıcı yayın yapanlar görmüştüm
İşlemcin yetersiz, o bahsettiğiniz i5 ler sırf yayın bilgisayarında kullanılıyor ya da masaüstü versiyonu için.
Codec olarak NVIDIA codec deneyebilir misiniz? Ayrıca upload hızınızı yurtdışı serverlarında test ederseniz daha net bir değer yakalayabilirsiniz.
Benim deneyimlediğim kadarıyla ekran kartı kullanımı yüzde yüze vurunca, yayına drop giriyor. Ondan dolayı arkadaş eğer böyle yaparsa ekran kartını tam yükte çalıştırmasını önermem. Ya da belki sadece bana öyle denk geliyordur.

Bence bir sıkıntı olmalı
Sistemim;
İşlemci: AMD Athlon II x3 450
RAM: 4 GB
Ekran kartı: 8500 GT
Ben bu sistemle oyun içi 40-50 fps yayında 30 fps alıyorum internetten detaylı araştırmanı öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı