i7-7700HQ Single Core test sonucu nasıl?

@erengore , throttle durumu default halde gerçekleşmiyorsa bir de öyle deneyebilir misin? İşlemci sanırım yüksek voltajda turbo frekansları daha uzun süre yüksek frekansta tutabiliyor, yani bilemiyorum belki. Bu arada kullandığım macunu yine diğer bir konuda belirtmiştim, Rusya'da kullanılan ünlü bir modeldi GD900 30gr plastik kavanoz tip, multi testini de birazdan atarım yine :)

@erengore , bu multi testi ne zaman bitiyor? Pass 4 diyor hala devam ediyor, acaba durdursam yine de hesaplar mı multi puanını 😄
Durdurmayın bitiyor.

@erengore , dün test sonucunu atmayı unuttum. Açıkçası senin multi testin tam olması gerektiği gibi. Bu Cinebecnh'teki 4 geçiş aslında bir nevi işlemcide thermal throttle olup olmadığını da kıyaslamalı bir şekilde anlamamıza yardımcı oldu. Bendeki puanlar aşağıdaki gibi, tabii ilerleyen aşamalarda görünen o ki 3. veya 4. geçişte bendeki işlemci bariz bir şekilde belki biraz da olsa frekans kısmış, biliyorsun benim cihazda tek bir tane fan varken seninkinde çift fan + kasa altı harici soğutma da olduğu için illa ki bu noktada fark etmiş. Tabii sendeki biraz özel UV'li versiyon ama turbo frekansları uzun bir süre olabildiğince yüksek tutabilmen de güzel bir başarı :)

7700HQ.png

Yeni konular

Geri
Yukarı