i7-7700HQ sistem kasıyor

emin_cel

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı %98-99-100 olmalı her zaman. %75'lerde veya daha aşağıda takılıyorsa, aynı zamanda işlemci kullanımı %100'e yaklaşıyorsa işlemci yüzünden darboğaz yaşıyorsunuz demektir. İşlemci kullanımı %20 de olabilir, %50 de olabilir. Gücüne bağlı. %100'e ulaşıp ekran kartını kısıtlamasın yeterli.

Hocam iyi günler. Tam da sizin bahsettiğiniz gibi bir sorunum var. İşlemci %100'e çıkıyor ve oyunlarda aşırı şeklide kasmalar oluyor. Bilgisayarı sıfırladım, iki defa bilgisayarcıda format attırdım yine aynı. Gerçekten bıktım artık. 3 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yoktu ama son 5-6 aydır bu sorun çıkmaya başladı.

Laptop özellikleri:
  • i7-7700HQ
  • GTX 1050
  • 16 GB RAM

Sorun son zamanlarda olmaya başladıysa büyük ihtimalle ısı kaynaklı bir sorundur. Isı yükseldiği için işlemci frekans düşürüyor olabilir. Oyun içindeyken işlemcinin ısı ve frekans değerlerine bakmak lazım.

Hangi oyunlarda hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
GTA5 yüksek ayarlarda oynuyorum birde Autocad, Skechup gibi programları kullanıyorum

Arka planda Spotify'dan muzik falan dinliyonmu belki ondan kaynaklanıyordur ya da 2. el aldıysan i7 olarak gösterip aslında i3 işlemci olabilir içinde.
Spotfy yüklü değil. Sıfır aldım
Oyun içi değerleri paylaşır mısınız ?
1625354767721.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı