i7 7700HQ Windows 11'i desteklemiyor

SonicEffect0

Centipat
Daha fazla  
4 yıl önce aldığım Intel Core i7 7700HQ işlemcili GTX 1050 Ti ekran kartlı ve 16 GB RAM'li bilgisayarımın Windows 11 desteklemeyip şu an 2500 3000 lira arsında satılan Intel Celeron N4020 işlemcili 4 GB RAM'i olan PC'lerin Windows 11 desteklemesi... Microsoft 7. 6. nesil Intel işlemcilere destek vermezse galiba Windows 11'in de sonu Windows Vista gibi olacak.

Arkadaşlar, sıkıntı Windows 11 ile bilgisayarınızın uyumlu olmaması değil, 7. nesil işlemcilerin mimarisi şu adını hatırlayamadığım işlemci üzerinden açığa çıkan güvenlik sorununu donanımsal olarak üstesinden gelemeyecek şekilde dizayn edilmişti çünkü daha ortada öyle bir güvenlik açığı yoktu, bir aralar viral olmuştu hatta bu güvenlik açığı, neyi kast ettiğimi anlamışsınızdır, bu sebepten ötürü adamlar yazılımsal olarak yamamak istemiyorlar, eğer bu işlemcileri listeye dahil ederlerse garanti vermiş olacaklar o yüzden listeye giremiyor, ilerde olurda güvenlik açığı çıkarsa direkt yeni nesil işlemcilerin mimarisine uygun donanımın avantajından faydalanarak performans kaybı olmayacak şekilde yamalar yapacaklar, bundan dolayı resmi olarak destekli işlemciler dahilinde değil 7. nesil öncesi. Arkasında başka bir sebep yattığını düşünmüyorum, ha nedir yine yükleyebilirsin diyor ama ben sana olurda güvenlik açığı olursa bu güvenlik güncellemelerini vermek zorunda değilim çünkü zaten sisteminle uyumlu değil bu yüklediğin işletim sistemi diyor. Olay bundan ibaret başka bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı