i7 7700K için sessiz sıvı sogutma önerisi

Ultra sessiz istiyorsan 360'lık tavsiye ederim. 240'lık sıvı soğutmalarda bu pek mümkün değil. Fan ayarını kendin yapabiliyorsun fakat bu sefer sıvı soğutmanın pompa derecesi tavan yapıyor. Corsair ya da NZXT öneririm 360'lık versiyonlarını. Corsair H100i RGB platinium kullanıyorum. Performans olarak 60 dereceyi geçemiyor oyunlarda. Boşta ise 35 ile 40 derece arası oda sıcaklığına göre değişiyor. Fakat fan sesi oldukça yüksek. Eğer PC yattığın oda'da açık kalmayacaksa corsair ya da NZXT'nin 240 280 versiyonlarını alabilirsin. Yazılımları oldukça başarılı.

Bu attığın SilverStone sessiz mi şimdi 😀 35 dB sıvı soğutmayı da sessiz diye atma bro. Ses istemiyorsan Corsair H115i Pro RGB. Kendim kullandım, daha sessizini görmedim.
Bu arada 240 yazdığını görmedim, 240'lık çok sessiz bir model bulacağını pek düşünmüyorum. En az 30 dB olur.

Bu attığın SilverStone sessiz mi şimdi 😀 35 dB sıvı soğutmayı da sessiz diye atma bro. Ses istemiyorsan Corsair H115i Pro RGB. Kendim kullandım, daha sessizini görmedim.
Bu arada 240 yazdığını görmedim, 240'lık çok sessiz bir model bulacağını pek düşünmüyorum. En az 30 dB olur.
Evet haklısınız, bütçe kriterini de göz önünde bulundurdum biraz, sizin dediğinize göre hareket edecek olursak H115İ de yüksek ses çıkarıyor.
Piyasada bulunabilecekse Arctic LIQUID FREEZER II 240 Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu soğutucuyu da önerebilirim.
Bütçe varsa da bu:
CORSAIR H150i PRO RGB Sıvı Soğutma CW-9060031-W

Bende sonradan anladım. Daha doğrusu alınca farkına vardım. Sessizlik ve performansı birleştirmek istiyorsan 360'lık sıvı soğutmalara yürüyecen.

Evet haklısınız, bütçe kriterini de göz önünde bulundurdum biraz, sizin dediğinize göre hareket edecek olursak H115İ de yüksek ses çıkarıyor.
Piyasada bulunabilecekse Arctic LIQUID FREEZER II 240 Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu soğutucuyu da önerebilirim.
Bütçe varsa da bu:
CORSAIR H150i PRO RGB Sıvı Soğutma CW-9060031-W
Benim yazdığım sesli değil. 2 tane modeli var. Pro RGB ve RGB Platinum. Pro olan sessiz, diğeri sesli.

Benim yazdığım sesli değil. 2 tane modeli var. Pro RGB ve RGB Platinum. Pro olan sessiz, diğeri sesli.
Senin 280'lik Corsairde mi sesli çalışıyor? Balanced moda bıraktığın zaman. 2000 RPM ve üzeri oyunlarda lokomotif gibi benim soğutucu. Görevini çok iyi yapıyor fakat gel gör ki ses beni bitiriyor.

37 dB bro. RPM arttıkça ses artıyor tabi.

Geri
Yukarı