i7 7700K sistem için anakart önerisi

Devil Phoenix

Kilopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Predator 3200Mhz cl16
İşlemci
I7 7700K
2018 yılında bir sistem topladım. 1 hafta önce bilgisayarı kapattığımda bir daha açılmadı. Hiçbir şekilde ekranı gelmedi fakat PC elektrik alıyor fanlar vs çalışıyordu. BIOS da gelmediği için bilgisayarı açtım ve kontrol ettim. Anakartta CPU ve arada da DRAM ışığı beyaz yanıyordu. Bilgisayar reset tuşu çalışmıyor ve 1 fan dönmüyordu. Bilgisayarı söktüm işlemciyi gözle kontrol ettiğimde bir sorun gözükmüyordu. Farklı RAM'lerle de denedim ve herhangi bir şekilde bilgisayar görüntü vermedi. En son BIOS pili ve kısa devre yani kısacası hataya göre ekran kartının kılavuzunda yazanları sırayla yaptım. Elimde deneyebileceğim başka bir yöntem olmadığı için bilgisayarcıya verdim. Onlarda CPU ve anakart olmadığı için deneyemediklerini ama sorunun büyük ihtimalle ekran kartı kaynaklı olabileceğini aktardılar. Şimdi riske girip anakart alıp denemeye karar verdim.

Sistemim:
CPU: i7 7700K (1151)
MB: MSI Z270 SLI Plus.
GPU: MSI GTX 1070.

Max 3200 DDR4 RAM kullanıyorum. Yani kısacası bana bu sistem için önerebileceğiniz bir anakart var mı? Ben MSI Z170 Gaming M5 uygun olabilir diye düşündüm daha iyi bir öneriniz varsa alabilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Maalesef sağlam anakart bulmak zor hocam eski işlemci olduğu için. Satış yapma niyetinde değilim ama satışa koymayı düşündüğüm eski sistemin anakartı var detay konuşmak için iletişime geçebiliriz isterseniz.

MSI H170A Gaming Pro

Arkadaşımla sadece anakartı riske atıp 5k vermek yerine Ryzen 5 5600 işlemci ile msi b550 anakarta 8k verip ileride 4060 ekran kartı almamın daha iyi olacağına karar verdik sanırım. Şuan ryzen 5 5600 ile 1070'i kullanmam sorun çıkarır mı ve ilerde 4060 veya öneriniz varsa hangi ekran kartını almam daha doğru, uygun olur? Sizlerden bu doğrultuda öneri ve yorum bekliyorum.

Geri
Yukarı