i7-7700K sistem ne kadar eder?

FrontierEagle

Kilopat
Yer
Hatay/İskenderun
İyi günler,
Bir arkadaşımda böyle bir sistem bulunmaktadır. Sistemini satıp yeni güncel bir sisteme geçiş yapmak istiyor fakat elindeki sistemin 2. el değerini biz hesaplayamadık. Sizlerden bu konu hakkında yardım rica ediyoruz. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

WhatsApp Image 2021-08-11 at 16.48.41.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler,
Bir arkadaşımda böyle bir sistem bulunmaktadır. Sistemini satıp yeni güncel bir sisteme geçiş yapmak istiyor fakat elindeki sistemin 2. el değerini biz hesaplayamadık. Sizlerden bu konu hakkında yardım rica ediyoruz. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Eki Görüntüle 1137541

En az 12.000TL.

İyi günler,

Eki Görüntüle 1137541

Arkadaşının yerinde olsam sadece anakart ve işlemciyi değişip devam ederdim veya isteğe göre ekran kartını.

Bu sistem gayet iyi bu arada. En mantıklısı ekran kartını satıp yerine 3070/3070Ti veya 6700XT'ye geçmek olur. Gerçi 1080Ti canavar gibi kart. RT teknolojisi için değiştirmeye değmez bence fakat istiyorsa 3070Ti güzel tercih olur. 2K'da işlemci yetecektir diye düşünüyorum. Onu da değiştirmek isterse 5600X+ B550 / i7 10700K+ Z490 bir konfigürasyon yapabilir. Yani kısacası anakart, işlemci ve ekran kartını satıp değişikliğe gitmesi çok daha mantıklı. Canavar gibi sistem bu arada. İyi toplanmış.

Güncel sistemlerde ciddi indirimler varken bu sisteme 12k eder diyen arkadaşlar biraz yüksek fiyat söylemiş gibi görünüyorlar. 12k edeceğini düşünmüyorum. Sistem olarak satmanız çok daha zor olacağından parça satışı yapmanızı öneririm. Hazır sistem almak isteyen herkes zaten güncel sıfır sistem alıyor. Hatta taksit imkanı yüzünden bile sıfır sistem alan var. Güçlü bir sistem bunu kabul ediyorum ama fiyat konusunda parça satışı daha mantıklı olur.

Edit: Bir hafta önceye kadar İtopya'da Modart PC'nin anlaşmalı 5600X 3070Tİ sistemi 13.999TL'den satılmış. Haliyle 2.el ve görece demode bir sistem için 12K gibi fiyatlar biraz hayali kalıyor. Sadece bilgilendirme amaçlı belirttim, hiçbir şekilde sisteme laf etmiyorum. Bilginize...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı