i7 7700K Sistem Sıcaklık Sorunu

Murat CAY

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar dün akşam işlemcinin termal macununu değiştirdim fanı takarken zorlanma yaşadım biraz baskı uyguladım ve sonunda takmayı başardım ancak şu an LoL gibi basit bir oyunda bile işlemci 90 dereceleri geçebiliyor Black Desert gibi bir oyunda düşük grafiklerde 70-80-90 bu oranları geçebiliyor. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Donanım: ASUS Prime Z270-P // i7 7700K (stok fan takılı)
Not: İşlemci fanını söktükten sonra tozlar gitsin diye uzaktan fön makinesinin soğuk kısmı ile bir miktar hava tuttum.

Bir diğer husus yeni bir kasa almak istiyorum, ve yeni bir fan bunların aktarımını düzenli bir şekilde yapabilecek bir yer arıyorum. Ankara'da ancak işlem yapılırken başında durmak istiyorum, çünkü sorun yaşanabiliyor bazen bu konuda yardım alabileceğim öneride bulunabilecek birileri varsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz 2. konu hakkında bir bilgim yok, ama 1. konu hakkında rahatlıkta söyleyebilirim ki o işlemci fanı yerine oturmamış.

Son düzenleme:
Soğutucu blok işlemciye tam olarak temas etmiyo olabilir, yanlış takmış olabilirsin takarken zorlandığına göre ters bir durum var gibi. Bence söküp tekrardan tak.

Yeni kasayı da kendin aktarım yapabilirsin, hiçbir yere götürmene gerek yok. Stickerlarla neyi nereden söktüğünü falan işaretle yeni kasaya tak.

Merhaba, arkadaşlar dün akşam işlemcinin termal macununu değiştirdim fanı takarken zorlanma yaşadım biraz baskı uyguladım ve sonunda takmayı başardım ancak şu an LoL gibi basit bir oyunda bile işlemci 90 dereceleri geçebiliyor Black Desert gibi bir oyunda düşük grafiklerde 70-80-90 bu oranları geçebiliyor. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Donanım: ASUS Prime Z270-P // i7 7700K (stok fan takılı)
Not: İşlemci fanını söktükten sonra tozlar gitsin diye uzaktan fön makinesinin soğuk kısmı ile bir miktar hava tuttum.

Bir diğer husus yeni bir kasa almak istiyorum, ve yeni bir fan bunların aktarımını düzenli bir şekilde yapabilecek bir yer arıyorum. Ankara'da ancak işlem yapılırken başında durmak istiyorum, çünkü sorun yaşanabiliyor bazen bu konuda yardım alabileceğim öneride bulunabilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
[/Quo.
Soğutucuyu takarken sağa sola zorladıysan termal macun taşmıştır belki tam ısı aktarımı sağlanamıyordur.
Bu benim düz mantık düşüncem ha. 😕

Geri
Yukarı