i7 7700K ve GTX 1080 Ti sistem performans sorunu

MelihKr

Hectopat
Daha fazla  
Yeni topladığım sistemde performans sorunu yaşıyorum.

Parçalar:
  • i7-7700k
  • GTX 1080 Ti
  • GSKILL 16GB (2x8GB) Trıdent Z DDR4 3200MHz CL16
  • Z270G anakart
  • FSP G750 Power
  • Samsung 500GB 960 EVO M.2 SATA
  • Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0
  • Asus PG278QR 2K 144Hz monitör
Oyunlarda düşük FPS alıyorum, çözümü bulamadım maalesef. 2K en yüksek ayarlarda en düşük ayarlarda örneğin PUBG 0-40 arası FPS alıyorum. 1080p en yüksek ayarlarda en düşük ayarlarda demin verdiğim örnek gibi sonucu. Oyunlarda CPU kullanımı daha yüksek genellikle GPU daha düşük kalıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sistemim var: monitörüm de xg2703-GS (2k 144hz), 1080 ti ekran kartım ve 7700k işlemcim var. PUBG'de 80-120 fps arası rahat alıyorum 65 70'in altına hiç düşmüyor. 1080ti, 2k için ultra ayarlarda 60+ fps kartı bana göre. Monitör açısından bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

G-Sync açık, son sürücüler yüklü, V-sync ve FSAA kapalı olarak denemeni tavsiye ederim.

2 hafta önce kuzenim için de aynı sayılacak bir sistem topladım. Efsane bir kasa oldu. Yalnız ilk kurulum olduğunda ben yanında değildim. Telefondan yardımcı oldum. Her şey bitti derken sonra aradı, abi cs'de takıla takıla oynuyorum ayarları daha köklemedim bile, dedi. İnanamadım ben de uzaktan bağlandım bilgisayara baktım ettim yok bir olağandışı durum. Sonradan aklıma geldi, dedim sen monitör kablosunu nereye taktın? Fotoğrafını attı bir de baktım anakartın HDMI yuvasına sokmuş. Aşağıya ekran kartına takınca hiçbir sorun kalmadı tabi. PUBG'de şuan 145 fps,CS-GO'yu ise 300 fps civarı ile oynuyor. Yani belki bir ihtimal... Aklıma geldi diye anlattım yanlış anlaşılmasın :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı