I7 8700K Boşta Sıcaklık Çok Fazla

Bvlgari arkadaşımın dediği cpu fan yerine pompa diğet fan soketlerine de fanlari bağladım ve sizin dediğiniz biostaki cpu fan pwm seçip devam ettim. Sanırım oldu hocam. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Günlerdir canımı sıkıyordu nasıl teşekkür etsem bilemedim

Anakartında tek CPU, üç tane SYS fan girişi mevcutmuş. Pompa CPU girişe bağlı değilse oraya tak. Kasa fanları ve radyatör fanlarını ise SYS fan girişlerine takacaksın.
İlginiz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yaptim biostan da cpu fani pwm seçtim. Ilk açılışta boşa 31 derece olarak geldi. Çok sağolun.

Sorun çözülmüşse ne mutlu bize

Ne olur ne olmaz bilgisayarı kapattıktan sonra tüm güç bağlantılarını kesip iki dakika sonra tekrar aç bakalım ne olacak.
Hocam tüm güc kablolarına kadar söküp 5 dk bekledim açtım 30 derece stabil boşta. Tekrardan teşekkür ederim. Çözüldü diyorum inşallah bidaha karşılaşmam

Hocam tüm güc kablolarına kadar söküp 5 dk bekledim açtım 30 derece stabil boşta. Tekrardan teşekkür ederim. Çözüldü diyorum inşallah bidaha karşılaşmam
Nereden yaptığını unutma, BIOS güncellemesinde fan ayarları sıfırlanabilir, tekrar düzeltmen gerekebilir. Aklında bulunsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…