i7 8700K sistem "Your PC ran into a problem" sorunu

OrkunE.

Hectopat
Mimarlık yapıyorum. Hem oyun oynayabileceğim hem render alabileceğim bir sistem toplamaya çalıştım. Hayatımda ilk kez sistem topluyorum ve montaj yapacak teknik bilgiye sahip değilim. Vatan 4 parçayı bizden alırsanız sistemlerini kendileri toplayabileceğini söyledi ve ben de istediğim gibi bir kasa bulamadığım için kasa ve sıvı soğutmayı dışarıdan aldım ve getirdim. 11 mart günü sistemi satın aldım. 12 mart günü sisteminiz hazır dediler ve gittim aldım. Fiziksel olarak bir hasar gözükmüyordu ve eve gittim tüm driverlarını kurup kullanmaya başladım. Orijinal Windows OEM key kullandım. 4-5 gün kullandıktan sonra PUBG oynarken bir anda "your PC run into a problem" hatası verdi ve kendini yeniden başlatmaya başladı. Sistemi tekrar kurtarmaya çalıştım fakat başaramadım. Sonrasında Windows'u formatlamaya çalıştım fakat taktığım Windows 10 UEFI ve Windows 8 UEFI flash bellekleri hiçbir şekilde yükleme yapmadı. Kasayı Vatan'a götürdüm ve inceleme yaptılar. İşlemcimin bozuk olduğunu söylediler. Hollanda'ya göndereceklerini ve değişim talep edeceklerini söylediler. Bu sürecin yaklaşık 1 ay süreceğini ve değişip değişmeyeceğinin garanti olmadığını belirttiler. Bilgisayardan çok anlamayan biri olarak sizden yardım istiyorum. İzlemem gereken yolu söylerseniz ona göre hareket edeceğim.

9 gün önce Vatan'dan;
  • Intel i7 8700K işlemci
  • Asus ROG Strix Z370-E Gaming ankart
  • MSI GTX 1080 Gaming X ekran kartı
  • Corsair Vengeance RAM 2x8 3000 MHz
  • Samsung 960 Evo SSD 256 GB
  • Seagate Barracuda 2 TB 7200 rpm harddsik

Dışarıdan getirdiklerim ise NZXT S340 Elite kasa ve NZXT Kraken X52 serisi sıvı soğutma sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci arızalı olsa sistem açılmazdı. Sorun ya BIOS ayarlarında ya da anakartta. BIOS güncellemesi yapılıp, default ayarlarda denenmeliydi.
İşlemci döndükten sonra belirttiklerimizi uygulayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı