i7 8700K sisteme yükseltme

HzCji

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhabalar,
Şu an elimde mevcut sistem aşağıdaki gibi:
  • Intel® Core™ i7-8700K Processor
  • ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) Aura Sync RG
  • 6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12
  • GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz
Kullandıgım monitör BenQ 24" XL2411Z 144Hz 1ms Full HD Gaming LED Monitor, güç kaynağı Corsair VS550 550w 80Plus

Şimdi yardım/fikir almak istediğim şey şu arkadaşlar. Ekran kartı, monitör ve 550w güç kaynağı hariç diğer bileşenleri yurt dışından almıştm. Ekran kartı 1080 Ti alabilirdim fakat 2080 Ti çıkınca alırım diye düşünmüştüm. Malum dolar aldı başını gitti vs şu an gene alabilirim fakat gereksiz olarak düşünüyorum o yüzden 2080 Ti'ı eledim. Bir arkadaşım Zotac 1080 AMP Extreme edition (TR fiyatı 7600 TL) ekran kartını değiştirmeyi düşünüyor ve yakın tanıdıgım oldugu için güvenip alabilirim fakat bilgisayarda fazla işi olmayan biri olarak sizce almalı mıyım? Çok kararsız kalarak sizlerden fikir almak istedim. Eğer kartı alırsam güç kaynağınıda 750w olan bir şeyle değiştirecegim. 1080 Ti kart 4500 TL'ye gelecek bana.

Bilgisayar kullanımım şu şekilde: 2004'ten bu yana World of Warcraft oynuyorum. PUBG, Battlefield 1 ve Origin hesabında değişik oyunlar test ediyorum (BF5, FIFA 2019, Crysis 3). Şu an için sistemden gayet memnunum FPS değerleri olsun görüntü akıcılık olsun vs de işte insanoglu hep üstüne koymak ister ya öyle bi durum herhalde. Forumlara baktıgımda 1060 Ti ile işlemci anakartı öldürdüğümü ben de farkındayım da. Şu kararsızlık kötü bir şey :)

Fikir ve önerileriniz gerçekten değerli olacak, şimdiden teşekkür ederim.

Not: İşlemci soğutucu olarak Cooler master masterliquid lite 120 kullanıyorum. i7 8700k için yetersiz dense de her yerde ben çok memnunum. Yukarı da belirttiğim oyunlarda ki zaman zaman 7-8 saati buluyor kullanımım sıcaklık oyun oynarken 54 dereceyi geçmiyor. HWmonitor programından bakıyorum. İşlemci de OC yapmadım hiç nasıl geldiyse öyle kullanmaktayım. Ekran kartı sıcaklıgı da boştayken 55 derece oyundayken 71 dereceye sabitliyor. Oyunların hepsinin grafikler Ultra yada Ultra'ya yakın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı