i7 8700K ve 6900 XT 2K çözünürlükte darboğaz yapar mı?

Efesu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim 8700K. Anakartım MSI Z370 Tomahawk. Sapphire 6900 XT Toxic ekran kartı aldım. Sorum şu 2K 165 31,5 inç monitörüm var. Bütün oyunlarımı bu ayarda oynayacağım. İşlemcim yeterli mi yoksa işlemci ve anakartı güncellemem gerekir mi? Gerekse ne almalıyım? Smart Access Memory'den faydalanmak istiyorum. Bu anlamda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim 8700k. Anakartım MSI Z370 Tomahawk. Sapphire 6900 XT toxic ekran kartı aldım. Sorum şu 2K 165 31,5 inç monitörüm var. Bütün oyunlarımı bu ayarda oynayacağım. İşlemcim yeterli mi yoksa işlemci ve anakartı güncellemem gerekir mi? Gerekse ne almalıyım? Smart Access Memory'den faydalanmak istiyorum. Bu anlamda yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemciniz güçlü ama o ekran kartının hakedeni 4K.

Darboğaz yapar o kartda 4K daha iyi olur ama 2k da olabilir. Bütçe nedir işlemci ve anakart için.

Bu işlemciyi soğutamamaktan korkuyorum. Düz 5800X olmaz mı yoksa 5900X olur mu? Anakart çok basit gibi duruyor hocam.
Hocam olur fakat attığım işlemci daha güçlü diye yazmıştım soğutma konusunu bilmiyorum. Anakart konusunda da gereksiz yere anakarta fazla para vermeye değmez. Daha ucuza bununla beraber i5 12400f yada i5 12600kf alabilirsiniz.

Bütçe 10k diye alabileceğiniz en iyisini önerdim yoksa 12400f ile b660 da yeterli olur beslemek için kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı