Çözüldü MSI GV72 8RC şarja takınca yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Normalde 4 GHz civarlarında çalışması gereken işlemcim 1,15 civarlarında çalışıyor olarak gözüküyor. Windows Mobility Center'dan güç modu yüksek performans ayarlı. Güç planlarını düzenle kısmından yüksek performansı varsayılana sıfırladım, çözülmedi. Dengeliye aldığımda da aynı şekilde benzer hızlarda çalışıyor.

Ek olarak bilgisayarımı ilk açtığımda 3,5 GHz'lerde çalıştığını, yaklaşık 1 dakika sonra 1 GHz'lere düştüğünü görüyorum. BIOS'tan SpeedStep ayarını kapatıp açmayı da denedim.

Belki görev yöneticisi yanlış gösteriyordur diye de düşündüm ancak bilgisayarın yavaşlığı ve oyunlardaki düşük performanstan belli oluyor.

Laptop: MSI GV72 8RC-028XTR
İşlemci: i7 8750H

Çözüm
@Shoxie.67 Çözülmedi.

Şimdi fark ettim, şarjdan çıkarınca olması gereken hızlarda çalışıyor. Şarja takınca aniden düşüyor. Güç planları kısmından yeni plan oluşturup yüksek performansı seçtim onu denedim, aynı.

Gelişmiş güç ayarlarını değiştir kısmından tüm ayarların pilde ve şarja takılı seçeneklerini aynı yaptım, hala şarja takınca yavaşlıyor. Yazılımsal bir sorun değil mi acaba?

Çözüm: İlginç bir şekilde MSI Dragon Center'dan fanların modunu değiştirince düzeldi, son ayarda da çalıştırmıyorum sadece modunu değiştirdim, garip.
başlata sistem yapılandırması yaz. ön yükleme kısmına gir zaman aşımını 10 saniye yap sonra gelişmiş seçeneklere tıkla işlemci sayısının yanındaki kutucukta tik varsa kaldır yoksa tamam de uygula de shifte basılı tutarak bilgisayarını kapat tekrar aç

@Shoxie.67 Çözülmedi.

Şimdi fark ettim, şarjdan çıkarınca olması gereken hızlarda çalışıyor. Şarja takınca aniden düşüyor. Güç planları kısmından yeni plan oluşturup yüksek performansı seçtim onu denedim, aynı.

Gelişmiş güç ayarlarını değiştir kısmından tüm ayarların pilde ve şarja takılı seçeneklerini aynı yaptım, hala şarja takınca yavaşlıyor. Yazılımsal bir sorun değil mi acaba?

Çözüm: İlginç bir şekilde MSI Dragon Center'dan fanların modunu değiştirince düzeldi, son ayarda da çalıştırmıyorum sadece modunu değiştirdim, garip.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı