i7 9700K Power limit throttling

Kiyıl

Kilopat
Daha fazla  
i7 9700K işlemcim Extreme tuning Utility uygulamasında benchmark testinde Power limit throttling veriyor. Bir soruna yol açar mı? Bilgim olmadığından soruyorum. Diğer sorum ise 4.60GHz de ağır benchmark testinde 80-85 derece, boşta ise 45-55 aralığında çalışıyor 4.40'a veya 4.50'ye kısmalı mıyım?

throttling.JPG

4.20GHz'ye düşürüyor kendi kendine benim için sorun değil ancak bir problem olur mu danışmak istedim.

i7 9700K işlemcim Extreme tuning Utility uygulamasında benchmark testinde Power limit throttling veriyor. Bir soruna yol açar mı? Bilgim olmadığından soruyorum. Diğer sorum ise 4.60GHz de ağır benchmark testinde 80-85 derece, boşta ise 45-55 aralığında çalışıyor 4.40'a veya 4.50'ye kısmalı mıyım?

Eki Görüntüle 1833156

Kıs, bence birkaç dakikalık testte 80 dereceyi geçmemesi lazım.

Bana sorarsan turbo modu ile kendi kendini overclocklasın. 8700K da ben öyle yapıyorum. Daha önce 5 ghz stabil OC ile kullandım 2 yıl. Bios update sonrası onu da yapamaz oldum biliyorum biraz saçma ama anlamadım. Şimdi default kendi halide, 4.7 ye kendi kendini boostluyor.

Kıs, bence birkaç dakikalık testte 80 dereceyi geçmemesi lazım.

Oyun testlerinde bu kadar yükselmiyor örneğin
Rainbow Six için Siege 68-72
Valorant için 65-73
Assassin's Creed Odyssey için 72-76 aralığında çok nadiren 81.
FIFA 23 için ilk açılırken 78-81 civarında dolaştı ama oyun içinde 75'i geçmedi.

Bana sorarsan Turbo modu ile kendi kendini overclocklasın. 8700K da ben öyle yapıyorum. Daha önce 5 GHz stabil OC ile kullandım 2 yıl. BIOS Update sonrası onu da yapamaz oldum biliyorum biraz saçma ama anlamadım. Şimdi default kendi halide, 4.7'ye kendi kendini boostluyor.

Normalde modda 3.60 da takılıyor Turbo modu açıkken 4.60 yapıyor bende kendimce düzenliyorum. Şimdiye kadar hep böyle kullandım termal macun yeniledim test yapayım dedim gözüme çarptı Power limit o yüzden.

Başka fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı