Çözüldü i7 9750H sistemde CS:GO anlık FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
Çözülmez mi?

Bir de ben CS:GO'yu SSD yüklersem sorun çözelecek mi?
Çözülür yer açmaya çalışın
Takılmaları hissediyor, zaten 60Hz diyorsun. Madem 60Hz, 100-300 FPS arası farkı anlamazsın. Ayrıca bu sisteme 60Hz bir monitör yakışmaz, gir bir bak @Arman Ulusoy. Oyunda ki anlık takılma, FPS gostergesini görmeni engellemez mi sence de? Anlık çünkü. Ayrıca HDD kaynaklı olduğunu biliyorsan daha ne uzatmaya gerek var ki? Para biriktirip SSD almak iyi olur.
60 Hz verecem sana afterburner kapalı olcak (zaten en son çalışmıyordu cs de) bi sabit 150 FPS oynicaksın bi de 300 ruhun bile duymaz. Droplar olduğu için arkadaş böyle hissediyor onada yapabilcek bir şey yok SSD yer açmaya çalışması lazım.
150 FPS'ye düşüyor dedin. Ona yapalabilecek bir şey yok dediğim gibi 2-3 FPS gören arkadaşlarımı hatırlıyorum HDD yüzünden maddi imkanda yok yapılacak bir şey yok bu durumda.

Çözülmez mi?
Kanka anlamadın herhalde 1 saniyeliğine donuyor.

Kanka etkiliyor bugün rekabetçi oynuyordum adamın karşısında dondu zaten öldüm.

Hocam peki konu açmanızdaki sorun ne gördüğünüz 60 kare zaten :d ? Bir sorun yok o haldeyse.

Zaten 60 Hz 300 FPS'den 150'ye düşse ne olur elinde sonunda 60 kare görüyor zaten HDD kaynaklı evet ama oynayışını etkileyecek bir şey değil anlattığına göre.

Takılmaları hissediyor, zaten 60Hz diyorsun. Madem 60Hz, 100-300 FPS arası farkı anlamazsın. Ayrıca bu sisteme 60Hz bir monitör yakışmaz, gir bir bak @Arman Ulusoy. Oyunda ki anlık takılma, FPS gostergesini görmeni engellemez mi sence de? Anlık çünkü. Ayrıca HDD kaynaklı olduğunu biliyorsan daha ne uzatmaya gerek var ki? Para biriktirip SSD almak iyi olur.

Laptopa monitör alırsam FPS daha da düşmez mi? İki ekran olacak.

Çözülmez mi?

Çözülür yer açmaya çalışın
60 Hz verecem sana afterburner kapalı olcak (zaten en son çalışmıyordu cs de) bi sabit 150 FPS oynicaksın bi de 300 ruhun bile duymaz. Droplar olduğu için arkadaş böyle hissediyor onada yapabilcek bir şey yok SSD yer açmaya çalışması lazım.

Çözüm
Çözülür yer açmaya çalışın.

60 Hz vereceğim sana Afterburner kapalı olacak (zaten en son çalışmıyordu CS de) bir sabit 150 FPS oynicaksın bir de 300 ruhun bile duymaz. Droplar olduğu için arkadaş böyle hissediyor ona da yapabilecek bir şey yok SSD yer açmaya çalışması lazım.

Çok sağ olun zaten AutoCAD ve Revit var onları sildiğimde 20GB yer açılacak o zaman yüklerim sizide meşgul ettim çok teşekkür ederim.

Arkadaş bilmeden konuşuyor :) okumuyor da ayrıca...
Ekranda yırtılma vs. yoksa FPS kısıtlamanın gereği yok. Yırtılma falan olursa V-Sync denersiniz. Diski tamamen doldurmayın, 20GB yer açıp oyunu kurmak yanlış olur çünkü disk tamamen dolar. Ayrıca güncelleme ile 20GB yetmeyecektir. En iyisi yeni bir SSD alana kadar oyunu HDD'de bırakmanız.

Geri
Yukarı