i7 9750H Undervolt Yapmak

mizzy

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem MSI RX 6800 Gaming Z Trio 16GB | Ryzen 5 7600 | 16 GB 5600 MHz DDR5 Ram | Monitör Dell S2721DGFA 27" 2K 165hz IPS | Klavye Theory TH80 Pro |
Arkadaşlar laptopumun işlemcisi ısınıyor, Max 97 dereceleri gördüm %100 yükte. Hiç undervolt yapmadım hayatımda, nasıl yapılacağını da tam bilmiyorum, yapayım mı sizce? Yoksa zarar verir mi donanıma?

Donanıma herhangi bir zarar vermez. Aksine donanımı rahatlatır. Undervolt rahatlıkla yapabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için çeşitli rehber videoları mevcut.

Donanıma herhangi bir zarar vermez. Aksine donanımı rahatlatır. Undervolt rahatlıkla yapabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için çeşitli rehber videoları mevcut.

Teşekkür ederim peki performans kaybı yaşar mıyım?

Şu konuya göz atabilirsiniz;

Performans kaybı yaşamazsın, öyle bir durum söz konusu değil. Dediğim gibi ısı düştüğü için sistem hem stabil çalışır hemde az da olsa performans artışı bile görebilirsin.

Performans kaybı yaşamazsın, öyle bir durum söz konusu değil. Dediğim gibi ısı düştüğü için sistem hem stabil çalışır hem de az da olsa performans artışı bile görebilirsin.

Çok teşekkür ederim, yeni konu açıp nasıl yapabiliceğimi soracağım, yanıtlarınızı bekliyorum.

Geri
Yukarı