i71170K mı? AMD mi?

Recepcbr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an anakart olarak kendime ASUS Z590F anakart almayı düşünüyorum. Hali ile de yanına bir işlemci almam gerekiyor.
Fakat işlemci konusunda kararsızım AMD'nin Intel'i geçtiği yazılarını okuyorum sürekli. Yukarıda belirtmiş olduğum anakart a Intel'in i7 11700K sını mı almalıyım? Yoksa AMD'den mi almayılıyım. AMD de bu işlemcinin karşılığı nedir? Onu da pek bilmiyorum açıkcası. Fiyatları arasında farklar var mı onu da bilmiyorum. Bana bu konuda bilgisi olan kullanan test eden birileri var ise yardımcı olursa sevnirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 5800X diyebiliriz. Intel seviyorum fakat benim fikrim, 11.nesil fiyatını hak etmiyor.

Yerinizde olsam MSI Mag X570 Tomahawk anakart ile Ryzen 7 5800X veya bütçe durumuna göre 5900X alırdım.

O anakarta AMD işlemci olmaz. Anakart ve işlemci için toplam bütçe nedir?

Ryzen 5. nesil saf performans da çok iyi. Ama artık AMD çok pahalı olmaya başladı. 11700K ise güzel bir OC ile fena değerler yakalamıyor. Para varsa R7 5800X muhteşem bir seçim olur.

Hocam 5900X tarzı işlemciler render ve 3D modelling için daha iyidir. Oyun istiyorsanız 5600X fazla fazla yeter.

11700k günümüzün bütün ekran kartlarını rahatlıkla doyurabilecek bir işlemci. O yüzden güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum.

AMD daha güçlü oluyor ama oyun amaçlı alacaksan Intel daha iyi performans veriyor oyunlarda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…