i9 10850K 6900 XT sistemin O.C değerleri normal mi?

furkanmermi171

Kilopat
Daha fazla  
- i9 10850K.
- ASUS ROG STRIX LC RX 6900 XT.
- ASUS ROG STRIX Z490-E Gaming.
- ASUS ROG STRIX LC 360mm sıvı soğutma.
- Kingston CL17 3600 MHz 16x2 RAM.
Overclock için işlemcimi ve ekran kartımı zorlamaya çalıştım. Stres testleri yaptım. Şu an için stabil olduğunu düşünüyorum ama değerler iyi mi, kötü mü, daha iyi olabilir mi, benzeri sistemlerde kim hangi değerleri kullanıyor ve ne sonuçlar alıyor? Merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

2.jpg

1.png

- i9 10850K.
- ASUS ROG STRIX LC RX 6900 XT.
- ASUS ROG STRIX Z490-E Gaming.
- ASUS ROG STRIX LC 360mm sıvı soğutma.
- Kingston CL17 3600 MHz 16x2 RAM.
Overclock için işlemcimi ve ekran kartımı zorlamaya çalıştım. Stres testleri yaptım. Şu an için stabil olduğunu düşünüyorum ama değerler iyi mi, kötü mü, daha iyi olabilir mi, benzeri sistemlerde kim hangi değerleri kullanıyor ve ne sonuçlar alıyor? Merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 2035812

Eki Görüntüle 2035813

Hangi ayarlarda test yapıyorsunuz?

Heaven Benchmark 4.0 için EXTREME
AIDA64 içinde "Sistem Kararlılık Testi" ile tüm bileşenleri test ediyorum. Önerdiğiniz başka program veya ayar varsa söyleyebilirsiniz.

Heaven benchmark 4.0 için Extreme.
AIDA64 içinde "sistem kararlılık testi" ile tüm bileşenleri test ediyorum. Önerdiğiniz başka program veya ayar varsa söyleyebilirsiniz.

OCCT ile sistemi ortalama yarım saat test edebilirsiniz, AMD hakkında pek bilgim yok fakat ben RTX 3060'ımı undervolt + overclock olarak kullanıyorum, FurMark'da 7-8 FPS arttı ve sıcaklık ortalama 9-10 derece indi undervolt sayesinde, uğraşırım diyorsanız yararı çok bol oluyor.

OCCT ile de bol bol test yaptım. Ben aslında hem işlemcimi 5.4 GHZ ye, ekran kartımıda 2630 MHZ ye overclock yaptım. Sıcaklık değerlerimden ve performanstan şu an için aslında memnunum ama bu sonuçlar iyi mi kötü mü bunu merak ediyorum...

Geri
Yukarı