i9-11900 ve RTX 3070 Ti sistem Valorant'ta 180 FPS veriyor

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
i9-11900 işlemcisi, ROG Z590-A anakartı ve 3070 Ti ekran kartı olan bir arkadaşım var. Belleğinin durumunu bilmiyorum.
Bellek konusunu hesaba katmıyorum sadece işlemci üzerinden düşünüyorum, Valorant'ta 160-200FPS arası görüyor. FPS'i en optimize ayarları yapmamıza rağmen artmıyor.
Bu kadar düşük FPS almasını kabullenemiyorum, hani belki XMP açmamıştır falan diyorum ama kabullenemiyorum.
Çözümü ne olabilir? 1080p çözünürlükte oynuyor, 2K olsa neyse. Evet bellekler de önemli ama bilgisayarın fan ayarına kadar BIOS'unu kendimiz hallettik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dalga mı geçiyorsunuz?
Arkadaşın monitörünü bilmiyoruz ama dediğiniz gerçekten saçma.
11900 gibi bir işlemcin olacak ve 180 ile yetinmeyi bileceksin,o zaman 11900 e boşa mı para verdi arkadaş?

Arka planı takip etmek gerekir. Güçlü işlemci ve ekran kartı var. Ayrıca ram bilgisini 16gb ve üstü olarak farz ediyorum. Arka planda drop yeme ihtimali yüksek. Çevrimdışı oyunlarda performans kaybı oluyor mu?

Hocam diğer oyunlarda da mı performans sorunu var?
Son FIFA'da bir sıkıntı yok, nedense VALORANT'ta var sadece.
Arka planı takip etmek gerekir. Güçlü işlemci ve ekran kartı var. Ayrıca ram bilgisini 16gb ve üstü olarak farz ediyorum. Arka planda drop yeme ihtimali yüksek. Çevrimdışı oyunlarda performans kaybı oluyor mu?
16GB ama MHz'ini bilmiyorum.

Geri
Yukarı