Çözüldü i9 12900K sistemin RAM slotları dolu olunca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NOtivi64

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Z390
İşlemci
i9 12900K
Iyi günler,

Yeni kasa aldim ve zaten kurulu olan sistemi o kasaya gecirdim. 4 slotta RAM olunca görüntü gelmiyor. Ama 2 RAM takinca sorunsuz aciliyor. 64 GB RAM vardi normalde sorunsuz calisiyordu.
Sorun neden kaynakli olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartların sitelerinde destek bölümünde uyumlu RAM listeleri vardır. Bunlar test edilmiş RAM listesi diye biliyorum. Bu listelerde her RAM'in 4 slot destek işaretinin olmadığını görebilirsiniz.
Belki de RAM'iniz anakartınızla 4 slot çalışamıyordur.

Aslinda calisiyordu. 4 RAM ile birlikte. Kasa degistirince böyle bir sorunla karsilastim. Mainboard cikartip diger kasaya taktim direkt.
Sorunu cözdüm.
BIOS alt sürüm yapip tekrar en güncel sürümünü yükledim sorun cözüldü. Yardimci olan herkese teşekkür ederim.
Anakartların sitelerinde destek bölümünde uyumlu RAM listeleri vardır. Bunlar test edilmiş RAM listesi diye biliyorum. Bu listelerde her RAM'in 4 slot destek işaretinin olmadığını görebilirsiniz.
Belki de RAM'iniz anakartınızla 4 slot çalışamıyordur.

Aslinda calisiyordu. 4 RAM ile birlikte. Kasa degistirince böyle bir sorunla karsilastim. Mainboard cikartip diger kasaya taktim direkt.
Sorunu cözdüm.
BIOS alt sürüm yapip tekrar en güncel sürümünü yükledim sorun cözüldü. Yardimci olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı