i9 12900K vs i7 13700K

Bütçe
10000
İyimi bu anakart sizce?

Parça parça alıyorum 1200 watt ASUS ROG Thor Platinum güç kaynağı ve ASUS ROG Helios GX601 kasa var diğer parçaları da yavaş yavaş topluyorum?

Parça parça alıyorum 1200 watt ASUS ROG Thor Platinum güç kaynağı ve ASUS ROG Helios GX601 kasa var diğer parçaları da yavaş yavaş topluyorum?

İyimi bu anakart sizce?

Asus ROG sistem dizecekseniz alın, fakat fiyat performans olarak pek de mantıklı seçenekler değiller.

Suan ikisinin de fiyati ayni
Core/tgread sayısı da ayni.
Bence 12900K alin
Oyunlarda islemci kullanimi daha dusuk olmasina ragmen ayni perf. Veriyor.
Ve intel i9 da ayri bi havasi oluyor.
Oc potansiyeli de baya yüksektir

13900k yı soğutacak mekanizma asıl düşünmeniz gereken şey. İzlediğim tğm incelemeler Isı dan yana olumsuz not düşüyordu. Ki bu testleri yapan insanlar stok fanda koymuyor. Aceleci davranmayın. Ayrıca herşeyi son seviye zorlayacaksanız 690 yerine 790 anakart alın. Ki bana kalırsa hiç bu işlere zorlamayıp amd nin ne getireceğini görmek en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı