İ9 12900KF ve RTX 3080 sistemde "MEMORY_MANAGEMENT" mavi ekran hatası

byilmaz

Hectopat
RAM
CORSAIR 32GB (2x16GB) Dominator Platinum 5200MHz
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG M2 980 PRO
Ekran kartı
ASUS RTX ROG 3080 OC V2 LHR
Anakart
ASUS Rog Maximus Z690 Hero
İşlemci
INTEL i9 12900KF
Temiz Windows 11 kurulumu yaptım. 24 saattir çeşitli kombinasyonları deniyorum sorunun düzelmesi için. Ama hatalardan kurtulamıyorum. İşte aldığım bazı hatalar ve minidump dosyalarını aşağıya yüklüyorum. Özellikle Corsair'in iCUE yazılımını kurduktan sonra mavi ekranlar hiç durmuyor. ICUE'yi kurduğumda en çok MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum.

Bilgisayar özelliklerim;
Intel i9 12900KF
ASUS ROG Maximus Z690 Hero
Corsair 32 GB (2x16 GB) Dominator Platinum 5200MHz
Corsair H150i LCD
Corsair HX1200i PSU
ASUS RTX ROG 3080 OC V2 LHR
Samsung M.2 980 Pro

Aldığım hatalar;

HYPERVISOR_ERROR
MEMORY_MANAGEMENT
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
DPC_WATHDOG_VIOLATION
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Ve bu yazıyı yazarken aşağıdaki hataları aldım,

1- ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY
2-SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Minidump dosyaları;

Biri bana yardım edebilir mi lütfen çıldıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkar 10 dakika bekle geri tak eğer olmazsa format ile temiz kurulum yap.

Her şeye format demeyin.

Temiz Windows 11 kurulumu yaptım. 24 saattir çeşitli kombinasyonları deniyorum sorunun düzelmesi için. Ama hatalardan kurtulamıyorum. İşte aldığım bazı hatalar ve minidump dosyalarını aşağıya yüklüyorum. Özellikle Corsair'in iCUE yazılımını kurduktan sonra mavi ekranlar hiç durmuyor. ICUE'yi kurduğumda en çok MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum.

Bilgisayar özelliklerim;
Intel i9 12900KF.
ASUS ROG Maximus Z690 Hero.
Corsair 32 GB (2x16 GB) dominator Platinum 5200MHz.
Corsair H150i LCD.
Corsair HX1200i PSU.
ASUS RTX ROG 3080 OC V2 LHR.
Samsung M.2 980 Pro.

Aldığım hatalar;

HYPERVISOR_ERROR.
MEMORY_MANAGEMENT.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
Dpc_wathdog_vıolatıon
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Ve bu yazıyı yazarken aşağıdaki hataları aldım,

1- ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY
2-SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Minidump dosyaları;

Biri bana yardım edebilir mi lütfen çıldıracağım.

Senin RAM 5200 MHz ama Intel'in sitesinde şu yazıyor.
Galiba bir BIOS ayarı ile sorunu çözebilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-10-20-11-08-411_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-12-10-20-11-08-411_com.android.chrome.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 19
Adam temiz Windows 11 kurulumu yaptım demiş halen format yazıyorlar.

Yeni nesil sistem olmasına rağmen sabit olmayan birbirini tetikleyen tarzda mavi ekran hataları gibi gözüküyor.

Öncelikle yeni nesil sistemler her zaman yazılımsal problemler açısından risklidir anakartın BIOS'u güncelmi, Driver'lar keza önemli, bunun dışında RAM'i XMP açık kullanıyorsanız kapatın sabit hızda deneyin.
iCUE yazılımından bahsetmişsiniz misal kaldırın onu demek ki önemli kritik veriyle çakışıyor ki sistem kilitleniyor gerekirse durumu Corsair'e bildirin belki yeni sistemler için optimize edilmemiş olabilir uygulaması.

PSU'dan +3 +5 +12 voltajları sabit mi o değerleri veriyor mu ona da bakın
Disk sağlık durumları stabil mi?
Sabit RAM hızında XMP kapalı bellekleri test edin ardından XMP açın test edin RAM'de problem varsa oradan yakalarsıınız.
OC varsa normal hızlara dönün.

Mavi ekran hataları sinir bozucudur bazen çok kolay bir şeyden yakalarsınız hatayı bazen de sinir eder bulamazsınız.

BIOS pilini çıkar 10 dakika bekle geri tak eğer olmazsa format ile temiz kurulum yap.

Windows 10 yüklemeyi denedim. Hiç mavi ekran almadım şuana kadar eğer w10da da mavi ekran alırsam dediğinizi deneyeceğim teşekkürler
Adam temiz Windows 11 kurulumu yaptım demiş halen format yazıyorlar.

Yeni nesil sistem olmasına rağmen sabit olmayan birbirini tetikleyen tarzda mavi ekran hataları gibi gözüküyor.

Öncelikle yeni nesil sistemler her zaman yazılımsal problemler açısından risklidir anakartın BIOS'u güncelmi, Driver'lar keza önemli, bunun dışında RAM'i XMP açık kullanıyorsanız kapatın sabit hızda deneyin.
iCUE yazılımından bahsetmişsiniz misal kaldırın onu demek ki önemli kritik veriyle çakışıyor ki sistem kilitleniyor gerekirse durumu Corsair'e bildirin belki yeni sistemler için optimize edilmemiş olabilir uygulaması.

PSU'dan +3 +5 +12 voltajları sabit mi o değerleri veriyor mu ona da bakın
Disk sağlık durumları stabil mi?
Sabit RAM hızında XMP kapalı bellekleri test edin ardından XMP açın test edin RAM'de problem varsa oradan yakalarsıınız.
OC varsa normal hızlara dönün.

Mavi ekran hataları sinir bozucudur bazen çok kolay bir şeyden yakalarsınız hatayı bazen de sinir eder bulamazsınız.
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için dediklerinizin hepsini yaptım. Hem xmp hem normal denedim. Herşey kağıt üzerinde normal:) bkalım w10 da bayadır hata vermedi w11 dolayı olabilir diye düşünüyorum
Herkese selam, sorunum windows 10 da çözüldü. İnternetten araştırdığım kadarı ile, DDR5 XMP kapatmak gerekiyormuş. W10 ve XMP kapalı sorun yok. DDR5 Sorunsalı sanıyorum. İleride güncellemeler ile sorun çözülür diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı