I9-13900K AiO soğutucu önerisi

Kraygaso

Kilopat
Yeni bir bilgisayar topluyorum, CPU olarak i9-13900K seçtim fakat soğutma konusunda endişelerim var. Yabancı forumlarda bu işlemciyi soğutmanın oldukça zor olduğunu ve Arctic Freezer II, Deep Cool LT720 gibi güçlü AIO soğutucular önerdiklerini gördüm. Maalesef bu soğutucuları internette arttığımda Türkiye'de satışta bulamadım ya da piyasa fiyatından çok daha yükseğe satıldığını fark ettim.

Oyun ağırlıklı kullanım için Deep Cool LS720 işimi görür mü? Radyatörü kasanın tepesine mi yoksa ön tarafına mı monte etmem CPU sıcaklıkları açısından pozitif olur? Kasa olarak NZXT H7 Flow düşünüyorum, öne radyatör takmaya çalışırsam RTX 4090 ekran kartı sıkışabilir.

LS720 iyidir. Kasaya yeterli fan takarsan, soğutursun. Üst tarafa takarsan daha çok verim alırsın.

Bir de Arctic var. Fiyata çok takılmam dersen istediğini al.

LS720 iyidir. Kasaya yeterli fan takarsan, soğutursun. Üst tarafa takarsan daha çok verim alırsın.

Bir de Arctic var. Fiyata çok takılmam dersen istediğini al.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ürün sayfasını okuduğumda düşündüğüm kasanın 3x140mm + 1x120mm fan ile geldiğini gördüm. Yeterli olur mu? Ekstra bir kasa fanı satın almam gerekir mi?

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ürün sayfasını okuduğumda düşündüğüm kasanın 3x140mm + 1x120mm fan ile geldiğini gördüm. Yeterli olur mu? Ekstra bir kasa fanı satın almam gerekir mi?

3 ön, 1 egzoz sanırım. Yeterli olur ama, kasada boş yer kalmasın hocam. Desteklediği kadar takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı