i9 13900K ile G.Skill Trident Z5 6400MHz RAM'ler uyumlu olur mu?

Wessa

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Intel i9 13900K 3.0GHz 36 MB işlemcim var.
G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 DDR5 6400MHz CL32 1.40v RAM almayı düşünüyorum. 5400MHz ile ilgili mavi ekran ve dosya bozulma gibi bir yorum okumuştum. Sistem uyumsuzluğu olur mu? Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül 32 GB RAM'ler yeni çıktığı için uyumsuzluk olabiliyordu da BIOS güncellemesiyle düzeltiliyor 2x32 yerine 4x16 da tercih sebebi olabilir görüntü açısından ne iş yapcağınıza bağlı tabii oyun içinse 32 GB zaten yeterli bir miktar.

Tek modül 32 GB RAM'ler yeni çıktığı için uyumsuzluk olabiliyordu da BIOS güncellemesiyle düzeltiliyor 2x32 yerine 4x16 da tercih sebebi olabilir görüntü açısından ne iş yapcağınıza bağlı tabii oyun içinse 32 GB zaten yeterli bir miktar.
Sinema ve TV sektöründe iş yaptığım için ileriye yönelik renderları ve 4K çekimleri de hesaba katarsam ram benim için önemli. İlk defa PC topluyorum, direkt 2x32 olarak 64 GB almak istedim. Tabii işim dışında oyun da oynayacağım. 4x16 ile slotları doldurmaktansa 2x32 yaparım, gelecekte çok ihtiyaç olursa ekleme yaparım dedim. Ama ilk etapta 64GB bana yeterli olacaktır.

2x32 kullanabilirsin, uyumlu.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bunu alacağım o zaman.

Fiyat grafiklerine baktım. Aralıkta 14.500 TL’den satışa çıkmış, 9.800’e kadar inmiş. Bir kaç hafta daha bekledikten sonra siparişi veririm artık.

Sinema ve TV sektöründe iş yaptığım için ileriye yönelik renderları ve 4K çekimleri de hesaba katarsam RAM benim için önemli. İlk defa PC topluyorum, direkt 2x32 olarak 64 GB almak istedim. Tabii işim dışında oyun da oynayacağım. 4x16 ile slotları doldurmaktansa 2x32 yaparım, gelecekte çok ihtiyaç olursa ekleme yaparım dedim. Ama ilk etapta 64 GB bana yeterli olacaktır.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bunu alacağım o zaman.

Fiyat grafiklerine baktım. Aralıkta 14.500 TL'den satışa çıkmış, 9.800'e kadar inmiş. Birkaç hafta daha bekledikten sonra siparişi veririm artık.

Oyun içinse ev sisteminde 4x16 daha güzel durur diye demiştim iş için olacaksa zaten görüntüden çok işlev önemli olduğu için 2x32 daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı