i9 9900 ve GTX 1660S sistem nasıl?

Darboğaz konusu biraz gözünü korkutmuş galiba ama 1660S'i, i3 10100F bile besler.
Tam tersini sormuştum aslında :)
İşlemciniz çok iyi ekran kartını rahatlıkla besler darboğaz olamaz. Fakat bu sistemi ne için topluyorsunuz oyun oynamak içinse ekran kartını yükseltmeniz daha iyi olmaz mı işlemciden kısıp?

Sistemi hem oyun hem de programlar için kullanacağım. Aynı zamanda yayın da açmayı düşündüğüm için işlemciyi güçlü almak istedim. Genelde League of Legend, CS:GO tarzı rekabetçi oyunlar da oynadığım için ekran kartı yeterli diye düşünüyorum. Tavsiyeleriniz varsa alabilirim. Teşekkürler.
Eğer daha almadıysanız almayın. Aldıysanız iade edin. Aynı bütçeye oyun amaçlı daha iyi sistem kurulur.

Sistemi ekran kartı hariç satın aldım ama İncehesap cuma gecesinde aldığım için iade şansım var mı bilmiyorum. Eğer iadem varsa, sizin tavsiyeleriniz nelerdir? AMD veya Intel olabilir sorun değil ama ekran kartını NVIDIA istiyorum.
GTX olmamış bir RTX yakışırdı bu sisteme. Darboğaz olmaz.
RTX 2060 düşünüyordum ama parça parça aldığım için bulamadım. Normalde i5 10400f ve RTX 2060 hazır sistem vardı ama böyle bir şey aldım.
Kendi stock fan yeterli olmayabilir, darboğaz olmaz.

Önerebileceğiniz fan var mıdır?
Fiyatı ne kadar?

LGA 1151 soket ölü yatırım. darboğaz falan olmaz onun dışında. Çok daha iyileri toplanabilir.

Sistem önerisi verir misin? Bir de 1151 soket neden ölü yatırım? 1200 Soket'e mi geçmem gerekli?
Bence anakartı Z390 yerine Z490 alıp 10700k alsanız daha iyi olur hem yeni nesil işlemci almış olursunuz. Fakat oyun oynayacaksanız işlemciden ve anakarttan kısıp ekran kartına yatırım yapsanız daha iyi olmaz mı? Sistem için tüm bütçeniz nedir belki daha iyi tavsiyeler gelir.

Bütçem yaklaşık 8000 TL. Önerilere açığım tabii ki de. Sürekli oyun oynayan birisi değilim. Genelde arkadaşlarımla birlikte ve rekabetçi oyunlar oynuyorum. Dediğiniz anakart yükseltmesi neler kazandırıyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı