i9 9900K RTX 4070 Photoshop, Premiere ve After Effects kasıyor

Adobe'un da RTX 4000 serisine tam olarak düzgün optimizasyon yapamadığı düşüncesine kapıldım. Kararsız çalıştığını söylüyorlar 4000 serisi sahipleri başka forumlarda. Çözüm yoluda söylemiyorlar. Örnek bir tane makale paylaşacağım. Mesajınızda haklıymışsınız. Ben Adobe'un böyle bir şey yapacağını düşünmedim doğrusu.
Gerçekten bu büyüklükte bir firma nasıl böyle bir şey yapar..

Bakın şöyle diyim After Effects güncel sürümleri düzgün çalışmıyorlar saçma saçma kasmalar oluyor benim önerim düşük bir After Effects sürümü kullanmanız.
İlk aldığımda 1660 ekran kartım vardı bu sistemde. Onda da hiç rahat çalışamıyordum sanırım bendeki parçalar arasında bir uyumsuzluk oluyor eski sürüm yeni sürüm ne denersem deneyeyim durum aynı. Codecler ile ilgili de bir kaç bilgi aldım H264 codeci ile ilgili de bazı sorunlar mevcut.

Gerçekten bu büyüklükte bir firma nasıl böyle bir şey yapar..

İlk aldığımda 1660 ekran kartım vardı bu sistemde. Onda da hiç rahat çalışamıyordum sanırım bendeki parçalar arasında bir uyumsuzluk oluyor eski sürüm yeni sürüm ne denersem deneyeyim durum aynı. Codecler ile ilgili de bir kaç bilgi aldım H264 codeci ile ilgili de bazı sorunlar mevcut.
Sisteme hiç format attınız mı ekran kartını değiştirdikten sonra. Uyumsuzluklar ancak öyle düzelir ve temiz kurulum yaptığınızda sil baştan sürücüleri kurun öyle deneyin. Başka çözüm varsa benden daha bilgili birisi yazsın. Bende sizi formatla uğraştırmak istemem doğrusu.

Ekran kartı geldiği an makine format gördü eskisi yanmıştı çünkü ama dediğim kasmalar ne yazık ki geçmedi.. Böyle pahalı parçalar alıp hala videoları proxy sokmam gerekiyor o da insanı psikolojik olarak yoruyor

@Timucin_34 Verdiğin örneklerin yere basması için aynı hardware/fiziki sistemde, farklı işletim sistemlerinde aynı dosyayı açmanız harika olur, dosya boyutu/SS/sistem kaynakları kullanımı bilgileriyle beraber.

@dalgicmithat Önceki sürümleri kur, Adobe'nin kirala kullan ve python bilip kendine coder diyen tayfa sağolsun 2022 sonrası sürümlerin stabil çalışma yetenekleri Güneş yörüngesinde halkın vergileriyle seyahat eden birini sağlamış olan kurbağanın egosu kadar dengesiz. Geçen hafta İllustrator'un 2024 tüm serileri sıvadı, 2023'e döndüm devam etti, 22'de eeh dedim. O zaman neden para vereyime hoşgeldim.

@Timucin_34 Verdiğin örneklerin yere basması için aynı hardware/fiziki sistemde, farklı işletim sistemlerinde aynı dosyayı açmanız harika olur, dosya boyutu/SS/sistem kaynakları kullanımı bilgileriyle beraber.

@dalgicmithat Önceki sürümleri kur, Adobe'nin kirala kullan ve python bilip kendine coder diyen tayfa sağolsun 2022 sonrası sürümlerin stabil çalışma yetenekleri Güneş yörüngesinde halkın vergileriyle seyahat eden birini sağlamış olan kurbağanın egosu kadar dengesiz. Geçen hafta İllustrator'un 2024 tüm serileri sıvadı, 2023'e döndüm devam etti, 22'de eeh dedim. O zaman neden para vereyime hoşgeldim

Creative Cloud üyeliğim var buradan yine eski sürümleri kurabiliyorum değil mi?

Teşekkür ederim sizde grafik tasarım ile uğraşıyorsunuz sanırım?
Çalıştığım alanlardan sadece biri görsel/grafik, doğrudur. Keyfine okulunu okuyorum, aslında sadece tipografide ne anlatılıyor şimdilerde gençlere diye merak ettim girdim.

Geri
Yukarı