Steam İade sınırı var mı?

rev_y23

Femtopat
Daha fazla  
Bu ay yaz indirimlerinin gelmesi ile indirim döneminden önce pahalı fiyata aldığım beş oyunu iade ettim. sonra indirim dönemi sırasında aldığım iki oyunu daha hoşuma gitmediği için iade ettim ve son iade taleplerimden sonra Steam destekte şöyle bir uyarı gördüm: "Yakın zamanda birçok iade talep ettiniz. Eğer bir ürünü alıp almama konusunda emin değilseniz, satın almadan önce kullanıcı yorumlarını okuduğunuza emin olun."

Şimdi benim sorum şu: Belli bir iade sınırı var mı Steam'de? Ya da çok fazla iade talebi oluşturmam Steam hesabıma kısıtlama getirir mi?

Son düzenleme:
Çok fazla iade yaparsanız hesabınıza iade kısıtlaması getirilebilir ve bir daha iade yapamazsınız.
Peki bir ay içinde en fazla kaç iade talebi oluşturabilirim?

Eger iade sistemini suistimal ettiginize hükmederlerse iade hakkini elinizden alabilirler.
Hocam suistimal derken kastınız ne mesela oyunları belli bir süre oynayıp sürekli iade etmek gibi mi?

Kaç oyun alıp kaçını iade ettiniz son günlerde?

Ben 70 tane falan oyun aldım, 12'sini son iki günde iade ettim hepsini kabul ettiler hiçbir uyarı mesajı da almadım. Siz tüm aldıklarınızı iade edip duruyorsanız ondan olabilir bu uyarı.

Kaç oyun alıp kaçını iade ettiniz son günlerde?

Ben 70 tane falan oyun aldım, 12'sini son iki günde iade ettim hepsini kabul ettiler hiçbir uyarı mesajı da almadım. Siz tüm aldıklarınızı iade edip duruyorsanız ondan olabilir bu uyarı.
30 a yakın oyun aldım.Yukarda ilk konu mesajımda ne sebeple iade ettiğim ve kaç tane iade ettiğim yazıyor.

30 a yakın oyun aldım.Yukarda ilk konu mesajımda ne sebeple iade ettiğim ve kaç tane iade ettiğim yazıyor

Bilemiyorum yani normalde böyle bir uyarı almamanız gerekiyor bence ama tabi profilinizde geçmişte de iade işlemleri vs olduysa ondan dolayı yapmış olabilirler. Ben yıllardır ilk kez oyun alıyorum ve bir anda zam gelecek diye abarttım. Onların içinden 12 tanesini iade ettim bir şey demediler şimdilik.

Geri
Yukarı