İBB izci kampı hakkında

Daha fazla  
Ben 2000'liyim. İzci kampı için son yaş gurubu. Sizce gideyim mi? Babam sordu benimde aklıma takıldı. Küçükken hep gitmek istemiştim ama şimdi orda yaşıtım var mıdır ve olsada eglenir miyim diye sorcaktım. Birde izci kampında (merakımdan) wc'ler varsa temiz mi? Kuzenim ile gideceğim kampa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuvaletlerin temizliği kamptan kampa değişir ama harbi harbi izci kampları var. Mesela ben orta son sınıftayken gitmiştim. Allahın dağına 20 kişiyi çıkarttılar. Başımızda 4 gözetmen vardı ve zorlu koşullarda nasıl hayatta kalınacağını kaba taslak öğretmişlerdi. Bir çivi, bir yaprak, biraz su birikintisi ile nasıl pusula yapılacağını öğretmişlerdi bize. Yemeklerimizi kendimiz hazırlardık ve ilk gece herkez hüngür hüngür ağladı. (Ben ağlamadım )Tuvalet olarak ormanı kullanırdık. Oymak başları ve grup yöneticileri biraz sertti ve merhamet denen şeyden eser yoktu. Bir surat vardı adamlarda, sanki merhamet kalplerini terk etmiş. İlk gün çok sıkıntı çektik. Ondan sonraki günler hakikaten çok eğlenceli geçti. Tuvalet konusu hariç. Hiç alışamadık.

Şehrin ortasındaki sözde orman olarak geçen ufak parklara kamp çadırı kurup "biz izciyiz" diyenleri pek izci yerine koymuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…