İBB-Mastercard'ın 2 kat fazla akbil parası alması

Semih005

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3200g / Adata Legend 700 / Asus A320m-K / Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 CL16 / 350W PSU
Kuzenim askere gitti. Kendisi İstanbul dışında yaşıyor. Acemi birliği bitti ve usta birliği için İstanbul'a geldi. Bugün onu Şile'ye götürürken şöyle bir olay yaşadık. 139T'ye binecektik ve kuzenimde İstanbulkart olmadığından dolayı kart olayını falan konuştuk. Biliyorsunuz artık İstanbul'daki çoğu otobüste herhangi bir banka veya kredi kartı ile akbil basabiliyorsunuz. "madem Mastercard geçiyor ben kendi paparam ile basayım merak ettim kaç TL kesecek sanki" dedi. Babamdan 28 TL ücret aldı kuzenimden ise 60 TL.

Demem o ki böyle bir teknoloji çıkması gayet güzel. Özellikle şehir dışından gelenler için. Çünkü toplu taşımada banka ve kredi kartlarının geçmesi ile İstanbulkart mecburiyeti ortadan kalkıyor. Ancak neden 2 katı ücret kesiliyor ki? Bu teknolojinin ne yarari veya faydası var? Hem de 2 katı ücret kesildiği internette hiçbir yerde yazmıyor.

Sadece bazı forumlarda bu olayı deneyimleyen kişiler yazmış. Böyle bir rezilliği neden üstünü kapatarak iyi bir şey gibi paylaşıyorlar? Ben komisyon kesmesin demiyorum bu arada. Sadece demek istediğim böyle yüksek bir komisyon ücreti var madem neden bunu belirtmiyorsunuz? TV karşısına çıkıp "böyle bir teknoloji getirdik İstanbul'umuza hayırlı olsun" demek kolay da "ha ama 2 kat fazla ücret ödeyeceksiniz" demek bu kadar mi zor? Gerçekten sinirim bozuldu. Şu ülkede neden işini düzgün yapan insan sayısı çok az? Sadece içimi döktüm dostlar. Yorum sizin.

Geri
Yukarı