IBM X3650 BIOS güncellenemiyor

Adonis19

Picopat
Yer
Pamukkale
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Air M1
Ipad Air M1
HP Victus 15L Gaming TG02-1014NT Intel Core i5 13400F 16GB DDR4 RTX3050
IBM System X3650 M3 Xeon x5675 (2 Sockets) 64GB DDR3
Meslek
Özel Dedektif
Herkese merhaba,
IBM X3650 M3 sunucuya sahibim ancak BIOS'u nasıl güncelleyeceğim hakkında bir fikrim yok. IBM'nin resmi sitesindeki USB creator uygulamaları kullanım dışı kalmış. Sistemin en büyük sorunu fanların düzensiz çalışması. Aynı zamanda SSD'leri algılamıyor jbod olarak görünüyor. Sistem RAID'siz çalışmıyor yani illaki RAID webbios üzerinden diskler ayarlanmak zorunda. Güncelleme ile çözebileceğimi düşünüyorum ancak herhangi bir kaynak mevcut değil olanlar aşırı eski. Bu konuda bilgisi olan veya aynı sorunu yaşayan kişiler deneyimlerini aktarabilir mi?

Sistem özellikleri:
Model: IBM X3650 M3.
İşlemci: 2X Intel(R) Xeon(r) CPU X5675 @ 3.07GHz
RAM: 8x8 64 GB Samsung eco.
Depolama: 1X sas 300GB (yapılandırıldı ama proxmox görmediği için boşta), 1xsandisk 120 GB SSD (sistem jbod olarak gösteriyor), 4X 500 GB HDD (1.8 TB olarak RAID'li proxmox kurulu aktif kullanılıyor)
Güç kaynağı: 2X 460W.

Sistemi daha çok bir şeylerle uğraşma kurcalama vb. amaçlı kullanıyorum, bilgisi olan varsa NVIDIA Tesla veya Intel phi coproccessor veya normal bir ekran kartı kullanabilir miyim? (daha çok kısa süreli geliştirme amaçlı mining denemeleri ve GPT4all vb. gibi yapay zekaları çalıştırmak için) PCI slotları var bu slotları 2 8 pine bölen 2 tane ayrı kart da var. Kartların birinde Ethernet adaptörü var ancak kullanmıyorum anakartın kendi üzerindeki yuvaları kullandığımda sistem daha az ısınıyor o yüzden onları kullanıyorum. Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin teşekkürler.
Sunucunun fotoğrafları (belki fikir verir)

IMG_0088.jpeg

IMG_0079.jpeg

Up Up
Fikri veya önerisi olan yok mu ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı