İç mimar ve çevre tasarımı ile iç mimar arasında ne fark var?

Hala sektörden memur olarak uzaklaşmaya çalışıyor musunuz?
Bende sektöre girmek istiyorum özel değilse ortalama kazancınızı ve haftada ne kadar çalıştığınızı sorabilir miyim?

Bu sektörde maaşlar kişiye göre değişiyor. İlk işinizde genelde askeri ücret vermeyi teklif ederler. Bildiğiniz vasıfsız askeri ücreti öyle mühendis/mimar askerisi değil. Birkaç sene tecrübe edinince maaşlar biraz daha yükselir ama öyle çok uçmaz. Ben yaklaşık 1 sene önce bıraktım ve KPSS çalışıyorum. Bırakmadan önce askeri ücretin 2 katını 15 gün gibi bir sürede kazanıyordum. Tabi dışardan iş bulmak biraz şans ve çevreye bakıyor.

Bu sektörde maaşlar kişiye göre değişiyor. İlk işinizde genelde askeri ücret vermeyi teklif ederler. Bildiğiniz vasıfsız askeri ücreti öyle mühendis/mimar askerisi değil. Birkaç sene tecrübe edinince maaşlar biraz daha yükselir ama öyle çok uçmaz. Ben yaklaşık 1 sene önce bıraktım ve KPSS çalışıyorum. Bırakmadan önce askeri ücretin 2 katını 15 gün gibi bir sürede kazanıyordum. Tabii dışarıdan iş bulmak biraz şans ve çevreye bakıyor.

Hocam tek bir şeyi anlamadım 15 günde 2 askeri ücret kazanıyorsanız 1 ayda 4 askeri ücret kazanmak iyi bir gelir değil mi? Memur olarak bu parayı kazanamasınız o halde neden sektörden ayrılıyorsunuz?

Son düzenleme:
Hocam tek bir şeyi anlamadım 15 günde 2 askeri ücret kazanıyorsanız 1 ayda 4 askeri ücret kazanmak iyi bir gelir değil mi? Memur olarak bu parayı kazanamasınız o halde neden sektörden ayrılıyorsunuz?

Memuriyeti istememin birkaç temel sebebi var:
  • Evde çalışmak rahat ama geliri düzenli değil.
  • Bir yerde çalışan olarak başlasam az ücret veriyorlar ve köle gibi kullanmak istiyorlar.
  • İnsanlarla uğraşmayı çok sevemedim. Daha az maaşla gelirimin net ve stressiz olmasını istediğimi fark ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı