İcat nasıl tanıtılır?

enes özkan2

Femtopat
Daha fazla  
Bir icat tasarladım kafamda, ufak bir şekilde gerçeğe dönüştürdüm ve çalışıyor. Çok lazım olabilir bir şey. Tahminimce nakliyatta büyük bir hizmet verilebilecek bir araç fakat bunu nasıl tanıtacağım ülkeye diye soruyorum. Yardımcı olabilecek var mı bu konu hakkında bilgi sahibi olan? Bunun üzerinden para kazanbilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tübitak yarışmalarına katılabilirsin, işe yarar bir şeyse ve derece alırsa tanınmış olur.
ORgNaİK hOŞaF esprisi yapacaklar gelmesin.

Yatırımcılar yatırım yaparsa hem para kazanırsın hem icadın tanıtılır

İnşallah kabul edilirsin.

Hocam ilk önce notere git prototipiyle onun telif hakkını al ondan sonra tübitaka başvur kabul etmezlerse biraz daha uğraş. (hocam yararlı olduysa çözüm der misiniz)

Tübitak yarışmalarına katılabilirsin, işe yarar bir şeyse tanınmış olur zaten.
Tübitak yerine Almanya veya Amerika gibi ülkelere başvur. Türkiye'de pek takmıyorlar. Papaz eriğini İmam eriğine çevirmediğin sürece senin icadın icat sayılmaz.

Notere gidip ne yapacak? Patent kurumları mevcut, onlara başvurulması gerekir. Araştırma yapılır, daha önce böyle bir ürün yapılmış mı? minvalinde. Tabi bu işlemler belli bir ücret karşılığında yapılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…