Çözüldü İçinde oyun yüklü SSD çıkarılıp takılırsa oyunlar kalır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Merhaba. İçinde Steam'den yüklü oyunlar olan SSD'yi çıkarıp bilgisayara format atıp tekrardan takarsam oyunları yeniden yüklemem gerekir mi? Yoksa oyun dosyalarını doğrulayarak tekrar oynayabilir miyim?

Çözüm
Oyun dosyaları doğrulanarak tekrar oynanabilir. SSD'yi çıkartmanıza da gerek yok. Format atarken hangi diskleri sıfırlayacağınızı görebiliyor seçebiliyorsunuz zaten. EA play gibi uygulamalara ihtiyaç duyan oyunlar varsa ve onlar C diskindeyse EA play gibi uygulamaları tekrar kurmak gerekebilir sadece.
Oyun dosyaları doğrulanarak tekrar oynanabilir. SSD'yi çıkartmanıza da gerek yok. Format atarken hangi diskleri sıfırlayacağınızı görebiliyor seçebiliyorsunuz zaten. EA play gibi uygulamalara ihtiyaç duyan oyunlar varsa ve onlar C diskindeyse EA play gibi uygulamaları tekrar kurmak gerekebilir sadece.

Çözüm
Oyun dosyaları doğrulanarak tekrar oynanabilir. SSD'yi çıkartmanıza da gerek yok. Format atarken hangi diskleri sıfırlayacağınızı görebiliyor seçebiliyorsunuz zaten. EA Play gibi uygulamalara ihtiyaç duyan oyunlar varsa ve onlar C diskindeyse EA Play gibi uygulamaları tekrar kurmak gerekebilir sadece.

Ben de iki klasör var dı biri D biri C oyunları D ye kurarım genelde D klasörünü bilgisayardan çıkarıp C ye format attım Steam de pek bir sıkıntı çıkmadı.

Yanıtlar için çok teşekkürler :).

Merhaba. İçinde Steam'den yüklü oyunlar olan SSD'yi çıkarıp bilgisayara format atıp tekrardan takarsam oyunları yeniden yüklemem gerekir mi? Yoksa oyun dosyalarını doğrulayarak tekrar oynayabilir miyim?

Kendim bazı oyunlarımı harici HDD kurup oynuyorum Steam üzerinden. Diski çıkartıp takınca sıkıntı oluşmuyor lakin eğer ki diskin içindeki oyunları görmezse.

Sol üstten;
Steam -> ayarlar -> depolama.

Üstteki + tuşuna basıp oyunların kurulu olduğu diskin içindeki klasörü seçmeniz lazım.

Kendim bazı oyunlarımı harici HDD kurup oynuyorum Steam üzerinden. Diski çıkartıp takınca sıkıntı oluşmuyor lakin eğer ki diskin içindeki oyunları görmezse.

Sol üstten;
Steam -> ayarlar -> depolama.

Üstteki + tuşuna basıp oyunların kurulu olduğu diskin içindeki klasörü seçmeniz lazım.

Anladım hocam çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı