İçinde sistem olan disk başka bilgisayara takılırsa sorun olur mu?

melih310

Decapat
Konunun benzerlerini aradım ama bulamadım. Benim eski bilgisayarımda kullandığım HDD var içinde Windows 10 kurulu yeni bu diski yeni bilgisayarıma takmak istiyorum ama sıfırlamadan taksam sorun olur mu? Yeni bilgisayarımda zaten sistem yüklü sıfırlamakla uğraşmadan yeni bilgisayara takıp oradan sıfırlayabilir miyim?

Anladığım kadarıyla yeni bilgisayarınızda hâlihazırda bir windows yüklü. Siz eski bilgisayarınızdaki Windows 10 yüklü hddnizi de yeni bilgisayarınıza takmak, orada sıfırlamak istiyorsunuz.
Bu dediğiniz mümkün.
Taktığınızda, bilgisayarınız muhtemelen yeni yüklü olan windowsdan boot edecektir. Eski Windows 10'dan boot ederse bios yahut boot seçeneklerinden yenisini seçebilirsiniz.
Eski hddnizin sadece görünen sürücülerini değil önyükleme kısımlarını da sıfırlamanızı/silmenizi tavsiye ederim...

Anladığım kadarıyla yeni bilgisayarınızda hâlihazırda bir Windows yüklü. Siz eski bilgisayarınızdaki Windows 10 yüklü hddnizi de yeni bilgisayarınıza takmak, orada sıfırlamak istiyorsunuz.
Bu dediğiniz mümkün.
Taktığınızda, bilgisayarınız muhtemelen yeni yüklü olan Windows'dan boot edecektir. Eski Windows 10'dan boot ederse BIOS yahut boot seçeneklerinden yenisini seçebilirsiniz.
Eski hddnizin sadece görünen sürücülerini değil önyükleme kısımlarını da sıfırlamanızı/silmenizi tavsiye ederim...

Evet şu an taktım hala yeni sistemimdeyim yanı HDD'deki sistem değil ama bu sefer diski temizleyemiyorum içinde diğer bilgisayardan kalma dosyalar var.

Temizleyemiyorum ile kastınız hata veridiği ise; Disk Yönetiminden, birimi silip tekrar oluşturmayı deneyebilirsiniz. CMD'yi kullanarak da formatlanın yolları mevcut lakin dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Yedek olarak tutuğunuz 3. bir bölüm var ise hata ile o kısmı silmeyiniz.

Temizleyemiyorum ile kastınız hata veridiği ise; disk yönetiminden, birimi silip tekrar oluşturmayı deneyebilirsiniz. CMD'yi kullanarak da formatlanın yolları mevcut lakin dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Yedek olarak tutuğunuz 3. bir bölüm var ise hata ile o kısmı silmeyiniz.

Disk yönetimini denedim ama birimi kaldıra tıkladım ve "geçerli önyükleme veya disk belleğinde sürücü harfleri atamaya veya kaldırmaya izin verilmiyor" şeklinde uyarı geliyor CMD ile silmeyi araştırdım ama disk CMD de gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı